50-lecie elero
50-lecie elero

W Stuttgarcie odbyły się huczne obchody 50-lecia istnienia firmy elero. W obecności reprezentantów z ponad 20 przedstawicielstw z całego świata przedstawione zostały dalsze plany funkcjonowania firmy oraz wizja rozwoju w najbliższych latach. Niemiecki producent zaawansowanych technologicznie napędów do rolet, markiz i żaluzji ma zamiar stać się wiodącym dostawcą rozwiązań dla inteligentnego domu oraz przemysłu.

W czasie konferencji zaprezentowano po raz kolejny najważniejsze osiągnięcia technologiczne stosowane w silnikach elero.

Sporo czasu poświęcono na prezentację rozwiązania Bi-Directional, które umożliwia dwustronną komunikację użytkownika systemu automatyki z otoczeniem. Za pośrednictwem pilota (naściennego bądź ręcznego) użytkownik po nadaniu sygnału z pilota otrzymuje komunikat zwrotny od urządzenia. Pozwala to w łatwy sposób ustalić potencjalną usterkę lub błąd podłączeniowy. Aspekt łatwej i szybkiej komunikacji podkreślany był również przy prezentacji menu użytkownika na wyświetlacza pilota LCD. Choć silniki elero to w 100% wyrób niemiecki, informacja przekazywana jest w całości w rodzimym języku użytkownika. Nie musi on znać żadnego języka obcego, aby w pełni korzystać z wszystkich możliwości automatyki elero.

Niemiecka perfekcja wykonania to gwarancja niezawodnego funkcjonowania automatyki przez długie lata. 50-letnie doświadczenie niemieckich inżynierów oznacza całkowity brak problemów po instalacji. Jedną z najważniejszym cech jest dwukierunkowa funkcja antyprzeciążeniowa. Silnik odwraca kierunek ruchu nie tylko w momencie natrafienia na przeszkodę w czasie ruchu w dół, ale także gdy w czasie ruchu w górę pancerza rolety (np. ze względu na oblodzenie) nie może się całkowicie zwinąć. Automatyka do rolet spełnia wszystkie najważniejsze wymagania: jest całkowicie niewidzialna, natomiast widoczne są efekty jej pracy. Silniki elero należą do najcichszych na rynku. Dzięki funkcji łagodnego startu i spowolnionego zamknięcia nie jest słyszalny nawet charakterystyczny dźwięk przy rozpoczęciu i zakończeniu pracy.

Marka elero to największy przyjaciel każdego domu. Niemieckie siłowniki gwarantują bezpieczeństwo i komfort, a są przy tym całkowicie niewidoczne i ciche. Marzenie o inteligentnym domu przestaje być snem. Roleta zamyka się samoczynnie o określonej porze, żaluzja samodzielnie kontroluje stałe nasłonecznie domu, a markiza składa się sama, jeśli tylko pojawi się zbyt silny wiatr. 

Paleta produktów elero jest wielostronna i oferuje szeroki asortyment napędów i sterowników, jak również bogaty wybór akcesoriów elektrycznych i mechanicznych. Możliwości ich zastosowania sięgają od rolet poprzez żaluzje, markizy i okiennice aż po bramy rolowane i segmentowe. Firma znana jest z pionierskich osiągnięć technologicznych i z produktów o jakości na najwyższym poziomie.  

Elero od 1994 roku posiada certyfikat DIN EN ISO 9001, a w 2012 roku została przejęta przez grupę Nice. W Polsce produkty marki elero dostępne są w sieci blisko 1500 Partnerów Handlowych Nice Polska. Ich pełna lista dostępna jest na stronie internetowej www.nice.pl/elero. 

 

źródło: www.nice.pl