Twój przytulny zakątek świata
Twój przytulny zakątek świata

Dom to miejsce szczególnie ważne dla każdego z nas. Chcemy, aby był piękny, funkcjonalny i komfortowy. Zadbane, urządzone ze smakiem wnętrze, to jednak dopiero połowa sukcesu. Równie ważny jest wygląd całej posesji. Jej nieodłącznymi elementami są bramy wjazdowe i garażowe oraz drzwi zewnętrzne. Właściwie dobrane, będą nie tylko zdobić posiadłość, lecz także – dzięki swojej funkcjonalności – zapewnią wygodę mieszkańców.

Atrakcyjny wygląd jest tylko jednym z kilku atrybutów, jakimi powinna odznaczać się współczesna stolarka otworowa. Wymagania nowoczesnego, energooszczędnego budownictwa oraz rosnące oczekiwania konsumentów sprawiają, że okna, drzwi i bramy muszą być nie tylko piękne, ale również funkcjonalne i łatwe w obsłudze. Idąc tym tropem, renomowani producenci dostarczają produkty wyróżniające się nie tylko walorami wizualnymi, ale też innowacyjnymi rozwiązaniami, które znacząco podnoszą wygodę ich użytkowania.
 

Cicho, ciepło i bezpiecznie

Drzwi wejściowe to jeden z tych elementów, bez których nie może obejść się żaden dom. Wykonane z pięknego, naturalnego drewna, PVC czy harmonijnie połączonych ze sobą aluminium i szkła, stanowią prawdziwą wizytówkę domu. Chronią przed niepożądanymi gośćmi, stanowią barierę dla zimna, hałasu i wilgoci. To prawdziwi strażnicy naszego bezpieczeństwa i komfortu. Dlatego wybór właściwego modelu jest sprawą priorytetową. – Nowoczesne drzwi zewnętrzne oprócz wysmakowanego designu powinna charakteryzować jak najlepsza termoizolacyjność – mówi Bożena Ryszka, Kierownik Działu Marketingu i PR Aluprof S.A., producenta systemów aluminiowych dla budownictwa, firmy członkowskiej Związku Polskie Okna i Drzwi – Z tego powodu przy zakupie zwróćmy uwagę na ich współczynnik przenikania ciepła, oznaczony symbolem Ud. Im będzie on niższy, tym więcej energii cieplnej pozostanie we wnętrzu – dodaje. W ofercie firmy Aluprof dostępne są drzwi panelowe, w których współczynnik Ud= 0,61 W/m?K. Docenimy to zwłaszcza zimą, kiedy tow domu będzie panować przyjemne ciepło, a my nie będziemy musieli wydawać fortuny na ogrzewanie. Kolejnym parametrem, który ma niebagatelny wpływ na poczucie naszego komfortu jest izolacyjność akustyczna.  To właśnie od niej zależy, czy w domach i mieszkaniach będą panować cisza i spokój, tak ważne dla zapewnienie mieszkańcom właściwego wypoczynku po trudach dnia. Drzwi chronią domostwa również przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, dlatego wybierając je, kierujmy się również ich wodoszczelnością. – Drzwi, które są całkowicie nieosłonięte, a przez to bezpośrednio wystawione na działanie czynników zewnętrznych, posiadają dziewięć klas wodoszczelności – od 1A do 9A. Im wyższa klasa, tym większa gwarancja, że np. podczas burzy czy gwałtownej ulewy do wnętrza nie dostanie się woda – tłumaczy Bożena Ryszka. Odpowiednio dobrane drzwi, o możliwie najlepszych parametrach termoizolacyjności, izolacji akustycznej i wodoszczelności możemy dopasować do stylu naszej posesji. By to ułatwić, renomowani producenci oferują je w szerokiej gamie możliwych do wyboru materiałów, kolorów, oklein oraz dodatków.
 

Dobierz bramę do swoich potrzeb

Do bardzo ważnych elementów każdej posesji należą nie tylko drzwi czy okna, lecz także bramy garażowe i wjazdowe. Konstrukcje przeznaczone do garażu, powinna charakteryzować m.in. wysoka termoizolacyjność. – Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych paneli, współczesne segmentowe bramy garażowe osiągają bardzo dobre parametry cieplne – objaśnia Grzegorz Koc, Menedżer Produktu Bramy Garażowe z firmy WIŚNIOWSKI, producenta bram garażowych i przemysłowych, systemów ogrodzeniowych i stolarki otworowej – Co ważne, podobnie jak dobrej jakości drzwi, bramy zapewniają również wyjątkowy komfort akustyczny. Duży wpływ na stopień tłumienia hałasu i parametry cieplne ma zwłaszcza ich budowa oraz odpowiednio dobrane systemy uszczelnień – dodaje specjalista. W bogatym asortymencie firmy WIŚNIOWSKI klienci znajdą bramy, w których współczynnik przenikania ciepła U wynosi 0,9 W/m2K, dla konstrukcji o wymiarach 3000 x 3000 mm. Tak zaawansowane technicznie rozwiązania pomogą znacznie ograniczy straty energii z wnętrza budynku. Firma oferuje również kompleksowe systemy ogrodzeń posesyjnych oraz wysokiej klasy bramy wjazdowe. – Ze względu na komfort obsługi i łatwość użytkowania, warto zdecydować się na automatycznie otwierany model przesuwny – podpowiada Grzegorz Mruk, Menedżer  Produktu Systemy Ogrodzeń Posesyjnych w firmie WIŚNIOWSKI – Jeśli z pewnych powodów nie mamy możliwości montażu bramy przesuwnej, możemy wybrać wariant dwuskrzydłowy. On również występuje w automatycznie otwieranej wersji – uzupełnia ekspert. Automatyczne bramy wjazdowe mają wiele zalet, np. umożliwiają dostanie się na posesję, bez konieczności wysiadania z samochodu. Udogodnienie to docenimy zwłaszcza zimą czy w trakcie letniej ulewy. Sterowanie odbywa się przy pomocy poręcznego pilota, który może też otwierać wjazd do garażu. Renomowani producenci – wychodząc naprzeciw wymaganiom współczesnej architektury, która zmierza do ujednolicenia formy – oferują również możliwość dopasowania do siebie poszczególnych elementów pod względem estetyki. Jedna linia stylistyczna produktów pomaga podkreślić piękno posesji oraz zachować nienaruszoną harmonię. Takie rozwiązanie można znaleźć w ofercie firmy WIŚNIOWSKI. Obok bramy garażowej i ogrodzenia obejmuje ono najnowszą generację aluminiowych drzwi wejściowych. Drzwi, posiadające bardzo dobre parametry termiczne, charakteryzują się również szeroką gamą możliwych kombinacji wzorów, kolorów skrzydeł i ościeżnicy, aplikacji, tłoczeń oraz typów szklenia. Dzięki temu, są połączeniem nowoczesnej, ciekawej formy z kreatywnym wzornictwem, które docenią wszyscy miłośnicy gustownej elegancji.

Współczesne budownictwo łączy w sobie wysmakowany design i doskonałe parametry użytkowe. – To ważne, bo energooszczędność już teraz jest standardem w budownictwie, a w przyszłości odgrywać będzie jeszcze większą rolę. Dlatego w nowopowstających budynkach stosuje się technologie i produkty, które pomagają ograniczyć zużycie cennej energii do niezbędnego minimum – przekonuje Paweł Wróblewski, Dyrektor Związku Polskie Okna i Drzwi, organizacji zrzeszającej producentów, dostawców i dystrybutorów stolarki budowlanej w Polsce – Specjalnie izolowane panele w drzwiach i bramach, ciepłe ramki czy trzyszybowe okna, które można montować w budynkach pasywnych, to tylko niektóre przykłady z szerokiej gamy wyrobów, jakie oferują polscy producenci – dodaje. Oprócz doskonałych parametrów technicznych wyroby te wykorzystują również przemyślane w najdrobniejszych detalach rozwiązania, które znacznie poprawiają wygodę ich użytkowania, a jednocześnie pozytywnie wpływają na komfort życia mieszkańców.

 

źródło: POiD