Nowe okucie do drzwi harmonijkowych Roto Patio Fold
Nowe okucie do drzwi harmonijkowych Roto Patio Fold

W ciągu ostatnich kilku lat harmonijkowe drzwi tarasowe zdobyły już swoich zwolenników. Teraz – dzięki wyposażeniu w nowoczesne, ulepszone okucia Roto Patio Fold – drzwi te mogą mieć wyższe i cięższe skrzydła. 

Lepsza forma

Na nowo zaprojektowane i wykonane specjalnie do drzwi harmonijkowych okucie Roto Patio Fold jest przeznaczone do systemów wykonanych z profili drewnianych i PVC. Całkowita masa skrzydła może wynosić obecnie 100 kg, czyli zoptymalizowana konstrukcja pozwala na uniesienie skrzydeł o 20 kg cięższych niż dotychczas. Nowe wózki na łożyskach kulkowych z bezszelestnymi rolkami zapewniają ciche działanie i długą żywotność produktu. 
Ulepszone okucie Roto Patio Fold pozwala na wykonanie skrzydeł o wysokości 2800 mm (do niedawna było to 2400 mm). Daje to dużo więcej swobody w aranżacji i dopasowaniu drzwi harmonijkowych do potrzeb. Nowe okucie nie wpływa natomiast na zmianę szerokości skrzydła na wrębie w części tworzącej przejście – może ona wynosić 450-1200 mm, ani skrzydeł w ciągu harmonijki 450-900 mm. 

Dodatkowym plusem jest możliwość wyposażenia drzwi z okuciem Roto Patio Fold w niski próg izolowany termicznie. Jego zastosowanie skutecznie ogranicza straty ciepła w miejscu osadzenia drzwi w posadzce. Jest ono szczelnie zabezpieczone specjalnie dobranymi materiałami o najlepszych parametrach cieplnych.


Więcej korzyści

Stosowane w drzwiach harmonijkowych okucie Roto Patio Fold pozwala na lekkie i ciche otwarcie ich do wewnątrz. Po złożeniu skrzydeł znika całe przeszklenie, które tworzą. Dzięki temu można łatwo i szybko uzyskać przejście o dostosowanej do potrzeb szerokości, która może wynosić nawet 6 metrów. Wyjątkowo wygodna jest ich wersja z niskim progiem, który nie jest barierą dla dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych. To wszystko sprawia, że drzwi te są chętnie wykorzystywane jako wyjście do ogrodu zimowego, w salach konferencyjnych, kawiarniach, restauracjach lub sklepach. Znakomicie sprawdzają się także w roli ścianek dzielących pomieszczenia. Poza hotelami i gastronomią systemy harmonijkowe coraz częściej stosowane są w domach jednorodzinnych jako wyjście na taras. W tym zastosowaniu warto pomyśleć o zamontowaniu zadaszenia nad harmonijką.

 

źródło: Roto Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o.