Stop intruzom
Stop intruzom

Upał przeplatany z deszczem nie pozostaje bez wpływu na liczebność komarów. Owady te uważane są za jedne z najbardziej uciążliwych insektów na świecie. Co prawda, ukąszenie komarzycy, nie jest groźne dla zdrowia, ale może być niezwykle dokuczliwe. Na otwartym terenie nie mamy wielu sposobów na obronę, ale dzięki nowoczesnym akcesoriom do okien pionowych, możemy być bezpieczni chociaż w domu.

Gorące lato, obfituje zazwyczaj w ulewne deszcze, co stwarza idealne warunki do rozwoju owadów, a w szczególności komarów. Nikt jednak nie chce być ofiarą komarzego nalotu. Pokąsane, obolałe ciało, swędzące bąble bądź odczyny alergiczne – to tylko niektóre przykre skutki ich ataku. Można spotkać je właściwie wszędzie, na spacerze i w domu. Niejednokrotnie próbujemy wspomagać się środkami odstraszającymi w aerozolu bądź nacierać olejkami o zapachu goździków, mięty czy eukaliptusa, ale skuteczność tych naturalnych metod wydaje się wątpliwa. Jak zatem radzić sobie z upałem i towarzystwem małych, niemiłych i gryzących żyjątek? Przed nadmiernym ciepłem słonecznym i insektami mieszkanie doskonale zabezpieczą innowacyjne akcesoria zewnętrzne, wykonane z odpornej na czynniki atmosferyczne siatki. Taki zabieg wpłynie również pozytywnie na estetykę elewacji.
 

„Lato! Z komarami, Lato! Swędzące bez przerwy…”

W upalne dni nie można pozwolić sobie nawet na chwilę nieuwagi. W ślad za człowiekiem podążają bowiem uciążliwe owady, które wykorzystają każdy nadarzający się moment, aby wytropić właściwe miejsce do ukąszenia. Szczególnie uciążliwymi insektami są samice komarów. Lokalizują swą ofiarę za pomocą węchu i zmysłu termicznego, którego czułość wzrasta trzykrotnie podczas upałów. Przyciąga je nie tylko ciepło ciała, lecz także wysokie stężenie dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu. Nęci je ponadto woń potu, którego wydzielanie nasila się podczas gorąca. Do składania jaj potrzebują sporej dawki krwi oraz wody. Dlatego stają się wyjątkowo aktywne tuż przed deszczem. Zaczynają wówczas kąsać szczególnie zaciekle. Co ciekawe, nie straszne im żadne ulewy, gdyż pokryte są wodoodporną powłoką. 

Uciążliwe upały doskwierają również innym insektom. Dotąd pokojowo nastawione do człowieka biedronki, poszukując wody, mogą zacząć gryźć ludzi, nie wspominając już o osach, pszczołach czy szerszeniach, których ukąszenie stanowi czasem zagrożenie dla życia. 


 

Prosty sposób na upał i komary

Gdy temperatura powietrza osiąga 30?C, możemy zaszyć się w domu, w którym schronimy się przed gorącym słońcem oraz chmarami komarów. Jednak, żeby wymarzony sen rzeczywiście się ziścił, trzeba właściwie przygotować mieszkanie. Relaks w chłodzie, bez brzęczących nad głową owadów, to przecież czysta przyjemność. Optymalnym rozwiązaniem, służącym do ochrony przed ciepłem słonecznym i owadami, są natomiast innowacyjne akcesoria zewnętrzne, np. markizy do okien pionowych firmy FAKRO. Absorbują promienie słoneczne już przed szybą, chroniąc pomieszczenie do 8 razy skuteczniej niż rolety wewnętrzne. Tego typu osłony skutecznie zacieniają pomieszczenie, zapewniając jednocześnie dobrą widoczność na zewnątrz. Zabezpieczają nas także przed szkodliwym promieniowaniem UV. – Markizy do okien pionowych w wersji elektrycznej spełniają również niezwykle przydatną rolę moskitiery, strzegąc mieszkanie przed owadami. Są w 100% bezpieczne dla dzieci, w przeciwieństwie do wszelkich oprysków na owady czy olejków do kontaktu, które mogą wywoływać reakcje alergiczne. Markizy to inteligentna i niezawodna metoda obrony przed niechcianymi „lokatorami” – tłumaczy Janusz Komurkiewicz, Dyrektor Marketingu firmy FAKRO, producenta okien dachowych i akcesoriów do okien. Dzięki markizom w upalne dni dom będzie rajem na ziemi i rozkosznym azylem – niespodziewane wizyty małych, uciążliwych, owadzich gości ani nadmierne ciepło już nam nie straszne. Można odetchnąć z ulgą i zapomnieć o długotrwałych oraz męczących bojach z komarami. Markizy do okien pionowych to inwestycja na lata, która sprawdzi się zarówno w domkach jednorodzinnych, jak i ośrodkach wczasowych czy pensjonatach nad jeziorami – wszędzie tam, gdzie jest mnóstwo owadów.

Pierwsze skojarzenia z latem to słońce, karmelowy odcień skóry, relaks, odpoczynek, wolny czas w domu, urlop i zabawa. Aby w pełni korzystać z uroków długich letnich dni i ciepłych nocy wystarczy wyposażyć mieszkanie w markizy, innowacyjne akcesoria zewnętrzne do okien, które zabezpieczą nas zarówno przez nadmiernym ciepłem, jak i inwazją owadów. Tak niewiele potrzeba do pełni szczęścia!

 

źródło: Fakro