Soudal kontynuuje globalny rozwój – otwiera oddział w Australii
Soudal kontynuuje globalny rozwój – otwiera oddział w Australii

SOUDAL, największy na świecie producent pian poliuretanowych oraz czołowy dostawca mas uszczelniających, klejów i wyrobów chemii dachowej, rozszerza swoją globalną działalność. Koncern uruchomił właśnie 44. lokalną filię, rozszerzając swoją działalność na rynek australijski. Na początku marca Soudal nabył większościowe udziały swojego wieloletniego, lokalnego importera – firmy Soudis. Ten znany i popularny na rynku australijskim dystrybutor materiałów budowlanych zmienił swoją nazwę na Soudal Australia.

„Nabycie większości udziałów firmy Soudis pozwala nam na rozszerzenie naszej obecności na rynku australijskim, zamieszkałym przez ponad 23 miliony osób. Otwiera nam to nam ogromne perspektywy rozwoju na przyszłość. Jesteśmy przekonani, że  przejęcie firmy Soudis i ugruntowanie naszej obecności na rynku australijskim to ogromny krok w kierunku globalnego rozwoju naszej marki” – mówi Dirk Coorevits, dyrektor zarządzający koncernu Soudal.
Soudis to znany i działający na rynku australijskim od wielu lat dystrybutor chemii budowlanej – zarówno w sektorze profesjonalnym, jak i konsumenckim. Po włączeniu firmy w międzynarodowe struktury koncernu Soudal, zachowała ona swoją dotychczasową strukturę – zarówno zespół menedżerski, personel, jak i aktywa. Osobą odpowiedzialną za zarządzanie australijskim oddziałem koncernu został dotychczasowy dyrektor Soudis - Dean Maroun. Będzie on odpowiedzialny za rozwój znanych na świecie marek Soudal na rynku australijskim – takich jak klej Fix All ® czy piany Genius Gun®. „Zaangażowanie Soudal na rynku australijskim otwiera nam drogę do wprowadzenia kolejnych, innowacyjnych produktów chemii budowlanej, które doskonale sprawdziły się do tej pory na całym świecie. W najbliższej przyszłości planujemy wprowadzenie nowych rozwiązań technologicznych, biorąc jednak pod uwagę specyfikę naszego rynku oraz wymagania australijskich odbiorców” – mówi Dean Maroun. 

Więcej informacji: 
www.soudal.pl