Tytuł Osobowość Roku dla Aluprof na V Kongresie Stolarki Polskiej
Tytuł Osobowość Roku dla Aluprof na V Kongresie Stolarki Polskiej

Kongres Stolarki Polskiej to cenione wydarzenie branży. Właśnie zakończyła się piąta jego edycja, a jej Partnerem Strategicznym był Aluprof. Tradycyjnie już podczas uroczystej Gali przyznano tytuł Osobowość Roku Branży Stolarki Budowlanej, który to zdobył Prezes Zarządu firmy – Tomasz Grela. W tym roku podczas Kongresu rozstrzygnięto także konkurs Bargework – Biuro Na Wodzie. 

Piąty Kongres Stolarki Polskiej odbywał się w dniach 22-23 maja. Jak co roku, pierwszego dnia, w czasie uroczystej Gali wręczono nagrodę Orły Polskiej Stolarki, w kategorii "Osobowość Roku Branży Stolarki Budowlanej". Tytuł ten to uhonorowanie osoby, która w znacznym stopniu wpływa na rozwój branży. Został nim Prezes Zarządu Aluprof S.A. – Tomasz Grela. Przyznany tytuł to dla mnie ogromny zaszczyt. W branży jestem już od 12 lat i od tego czasu stawiam na nowoczesne, energooszczędne technologie, gdyż jestem przekonany, że właśnie w tym kierunku powinno zmierzać współczesne budownictwo – mówi Tomasz Grela, Prezes Zarządu Aluprof S.A. 

 


Tematem przewodnim tegorocznej edycji była działalność zagraniczna polskich przedsiębiorstw. Prelegenci omawiali potencjał eksportowy i inwestycyjny rodzimych firm na rynkach Europy. Wiele czasu poświęcono problematyce wsparcia ze strony instytucji rządowych oraz wyzwaniom związanym z budową polskiej marki za granicą.  Aluprof, jako jeden z czołowych producentów systemów aluminiowych na kontynencie był Partnerem Strategicznym wydarzenia. Kongres Stolarki Polskiej, gromadząc uznane osobistości, jest jednym z najważniejszych wydarzeń w branży. Dlatego chętnie zaangażowaliśmy się w to  spotkanie. To świetna platforma  wymiany doświadczeń – mówi Tomasz Grela, Prezes Zarządu Aluprof S.A.  Firma od początku istnienia dynamicznie pozyskuje zagraniczne rynki zbytu i partnerów handlowych. Dziś firma posiada oddziały w Czechach, Niemczech, Rumunii, Wielkiej Brytanii oraz na Ukrainie i Węgrzech. 

Drugi dzień Kongresu przyniósł rozstrzygnięcie nowatorskiego konkursu Bargework – Biuro Na Wodzie. Jego zwycięzcami zostali Mateusz Mustalski, Ole Robin Storjohan i Karolina Rączka.  Autorzy wyłonionego projektu otrzymali 20 000 PLN. Innowacyjne rozwiązania warunkują nie tylko rozwój branży budowlanej, ale wpływają również na jakość życia całych społeczeństw. Biurowiec, który unosi się na wodzie wzbogaca tkankę miejską i jest znaczącym krokiem naprzód w sposobie myślenia o przestrzeni. Dlatego z przyjemnością wspieramy tę inicjatywę – mówi Tomasz Grela.

 

 

źródło: Aluprof