Czysta przyjemność oglądania – dwustronne szkło antyrefleksyjne Guardian Clarity
Czysta przyjemność oglądania – dwustronne szkło antyrefleksyjne Guardian Clarity

Dwustronne szkło antyrefleksyjne Guardian Clarity to najnowsza propozycja przeznaczona do zastosowań, gdzie liczy się konieczność zapewnienia nieskazitelnej widoczności. Bez względu na to, czy jest to witryna sklepowa, restauracja, gablota w muzeum czy taras widokowy – szkło  Clarity poprzez wyeliminowanie refleksów świetlnych i doskonałe oddanie kolorów zapewni idealną widoczność oraz pozwoli oglądającym w niezakłócony niczym sposób cieszyć się prezentowanym widokiem.

Istnieją miejsca, w których przejrzysty obraz jest sprawą kluczową. Witryna będąca wizytówką sklepu i zachętą dla potencjalnych klientów, przeszklony taras widokowy czy muzealna gablota – we wszystkich tych przypadkach chcielibyśmy, by oglądający mógł w pełni cieszyć się widokiem umieszczonym za szkłem. Niestety, często może być to znacznie utrudnione, ponieważ mimo tego, że szkło samo w sobie jest przezroczyste, to pojawiające się na jego powierzchni niechciane odbicia czy odblaski mogą znacznie utrudnić odbiór obrazu. Rozwiązaniem tych wszystkich problemów jest najnowsze szkło Guardian Clarity, które dzięki zastosowaniu technologii napylania magnetronowego, pozwala wyeliminować refleksy, zapewniając krystalicznie czysty obraz bez względu na panujące wokół warunki.
 

Zapomnij o refleksach

Porównanie dwustronnego szkła antyrefleksyjnego Guardian Clarity i standardowego szkła float

Fot. Guardian

 

 

Szkło antyrefleksyjne Clarity zostało stworzone z myślą o zastosowaniach wszędzie tam, gdzie nadmierny odblask stanowi problem dla idealnego odbioru obrazu. Dzięki temu doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku witryn sklepowych, gablot, platform widokowych czy lokali takich jak restauracje, których atutem jest zapierający dech w piersiach krajobraz za oknem. W przypadku zwykłego szkła typu float o grubości 4 mm, które stosuje się głównie w celu stworzenia bariery ochronnej, łączny współczynnik odbicia stanowi około 8% na obu stronach powierzchni (po ok. 4% z przodu i z tyłu), a przepuszczalność światła wynosi 90%. 

I choć wartość ta może wydawać się mało znacząca, to jednak refleksy i zniekształcenia powstające nawet na takim poziomie mogą stanowić poważne utrudnienia w uzyskaniu czystego obrazu. Wielokrotnie spotkać się można z sytuacją, gdy spoglądając na witrynę, zwłaszcza w słoneczny dzień lub w mocno oświetlonym pomieszczeniu, zamiast znajdujących się za nią przedmiotów, widać  odbicie własnej sylwetki lub tła za plecami. Szkło antyrefleksyjne Guardian Clarity zdecydowanie zmniejsza ten problem i zapewnia obraz praktycznie pozbawiony zniekształceń i odbić. Szkło Clarity o grubości 4mm posiada wartość odbicia szczątkowego na poziomie poniżej 1%, a przepuszczalność światła powyżej 97%. Co więcej, odbicie szczątkowe charakteryzuje się neutralnym niebieskawym zabarwieniem, co na szkle bazowym float UltraClear pozwala uzyskać maksymalną przejrzystość, naturalne oddanie kolorów, wyższy kontrast i niesamowitą estetykę prezentowanego obrazu. Dodatkowo, powłoka Clarity oferowana jest na jednej lub obu stronach tafli, co pozwala zapewnić doskonały obraz z obu stron szyby i elastycznie dopasować rodzaj do własnych potrzeb. 

 

Powłoka Clarity pozwala uzyskać jasny widok i nieskazitelnie czysty obraz

Fot. Guardian

 

 

Doskonała przejrzystość w parze z bezpieczeństwem

Oczywiście w przypadku witryn sklepowych, zwłaszcza tych wychodzących bezpośrednio na ulicę, czy też sporych rozmiarów przeszkleń, oprócz doskonałej optyki i niczym niezakłóconej widoczności, bardzo istotny jest również aspekt bezpieczeństwa. Szkło  Clarity, dzięki możliwości hartowania i półhartowania przez certyfikowanych przez Guardian  przetwórców szkła, może być stosowane również tam, gdzie wymagane jest zastosowanie szkła bezpiecznego. Dodatkowo, samo szkło dostępne jest w grubościach od 3 do 15 mm i wykazuje wysoką trwałość na uszkodzenia, co powinno stanowić bardzo dobrą ochronę przed przypadkowym lub celowym zniszczeniem. Warto również zaznaczyć, że szkło z powłoką Clarity może pełnić też inne zadania. Poprzez stosowanie jej na różnych rodzajach substratów, jak szkło niskożelazowe Guardian UltraClear czy Guardian LamiGlass® oraz w połączeniu z wybranymi powłokami z ochroną termiczną lub/też przeciwsłoneczną, uzyskać można nie tylko estetyczny widok, ale i odpowiedni komfort wewnątrz pomieszczeń. 

 

 

źródło: Guardian