Drewniano-aluminiowy system do produkcji okien Optima
Drewniano-aluminiowy system do produkcji okien Optima

Drewniano- aluminiowy system do produkcji okien Optima to atrakcyjne rozwiązanie dla tych, którzy cenią wyjątkową urodę i naturalność drewna we wnętrzach,  ale jednocześnie zdają sobie sprawę z ograniczeń tego materiału, w przypadku ekspozycji na działanie zmiennych czynników atmosferycznych. Zewnętrzne profile aluminiowe systemu Optima skutecznie bronią się przed  zniszczeniem oraz negatywnym wpływem deszczu, gradu, śniegu czy słońca. 

Informacje podstawowe

System profili do produkcji okien Optima Effect, łączy urodę, ciepło  i elegancję produktów drewnianych z wytrzymałością i odpornością elementów aluminiowych. Drewniana rama okienna we wnętrzu zapewnia stabilność oraz  doskonałą izolację termiczną, a dodatkowo jest elegancka i sprawia, że wnętrze staje się bardziej przytulne. Zewnętrzna nakładka aluminiowa stanowi bardzo odporny na warunki atmosferyczne, a zarazem niezwykle dekoracyjny element, o  powierzchni gładkiej lub drobnostrukturalnej, oferowany w szerokiej palecie barw i dekorów. Jedną z najważniejszych cech, decydujących o ostatecznym wyglądzie systemu jest kształt profili, a w szczególności krawędzi, łączącej dwie widoczne powierzchnie. Optima Effect wyróżnia się w tym zakresie prostotą i elegancją, zgodnie z najnowszymi europejskimi trendami.  

Opis systemu


Optima Effect  jest systemem umożliwiającym wykonywanie okien drewniano-aluminiowych, przy wykorzystaniu do tego celu zestawów frezów, służących do profilowania w drewnie oraz elementów ram o odpowiednich dla tych konstrukcji przekrojach. System składa się z szerokiego i wciąż rozbudowywanego asortymentu profili. Dzięki temu jest on w stanie sprostać różnorodnym oczekiwaniom, dotyczącym możliwości realizacji zróżnicowanych projektów architektonicznych, takich m.in. jak budynki mieszkalne i obiekty użyteczności publicznej. System Optima charakteryzuje się  przystępną ceną oraz solidną i trwałą technologią, o wyjątkowych właściwościach użytkowych. 

Optima 6

 

 

Wiadomości dodatkowe


Okna drewniano-aluminiowe są wygodne w użytkowaniu i łatwe w pielęgnacji. Dzięki użyciu aluminium na zewnątrz są odporne na uszkodzenia i zniszczenia. Wykorzystanie drewna w wewnętrznej części okna sprawia, że wygląda ono naturalnie, a jednocześnie z powodzeniem pełni funkcję izolacyjną. Dopracowana w najdrobniejszych szczegółach konstrukcja profili Optima Effect powoduje, że montaż elementów jest szybki i wygodny. Stosując go można używać dowolnych okuć, dedykowanych dla okien drewnianych.

Optima 9

 

 

Optima 16

 

źródło: EFFECTOR