Gazela Biznesu 2013 dla Somfy
Gazela Biznesu 2013 dla Somfy

Somfy spółka z o.o. dołączyła do grona laureatów GAZEL BIZNESU 2013. Tytuł został przyznany przez zespół redakcyjny dziennika „Puls Biznesu”, za niezwykle dynamiczny rozwój, dobrą kondycję i przejrzystość działań firmy na rynku. Podczas gali w Warszawie nagrodę odebrał prezes Somfy Sp. zo.o. Jacek Gromniak.

 

Ranking sporządzony jest wspólnie z wyspecjalizowaną instytucją finansową Coface Poland. Nagroda jest potwierdzeniem uczciwości i dobrej kondycji przedsiębiorstw. Zwycięzcy tej edycji byli wybierani na podstawie osiągniętych wyników w latach 2010-2012.

- Dziękujemy za tak prestiżowe wyróżnienie. Zawdzięczamy je zarówno rozwojowi firmy, który pozwala na stały wzrost przychodów i zysków, jak i opinii naszych kontrahentów i klientów, którzy doceniają nasze produkty. Jest to dla nas równocześnie potwierdzenie, że obraliśmy właściwy kierunek rozwoju firmy na rynku polskim – podkreśla Jacek Gromniak, Prezes Somfy Sp. zo.o..

Największą dynamikę wzrostu, Somfy odnotowuje rok do roku w produktach typu nowe technologie IO-Homecontrol, CBS produkty do zarządzania fasadami dynamicznymi i GDO czyli napędy do bram wjazdowych i garażowych.

- Pragniemy by naszą domeną były jak najbardziej wyszukane rozwiązania w dziedzinie automatyki. Tego oczekują od nas nasi partnerzy biznesowi. Dlatego też z roku na rok coraz bardziej dynamizujemy działania handlowe, co podnosi jednocześnie tempo wzrostu i rozwoju firmy – podkreśla Jacek Gromniak.

Potwierdzeniem tych słów jest fakt ukończenia przez firmę Somfy budowy fabryki napędów do bram, rolet, markiz w Niepołomicach. Jest to inwestycja, która do 2020 roku zapewni blisko 800 miejsc pracy.

 

źródło: Somfy Sp. zo.o..