BRUGMANN POLSKA DOŁĄCZA DO LINII PROFILI  BEZOŁOWIOWYCH
BRUGMANN POLSKA DOŁĄCZA DO LINII PROFILI BEZOŁOWIOWYCH

Począwszy od drugiego półrocza tego roku koncern "BRUGMANN POLSKA" podjał decyzję o wprowadzeniu na rynek wszystkich produkowanych profili okiennych na bazie stabilizatorów cynkowo-wapniowych. Tak więc koncern SIP w ślad za "PROFINE POLSKA" i "ALUPLAST POLSKA" dołączył do grupy producentów i dystrybutorów profili okiennych, którzy wyprzedzili zapisy tzw. "ZIELONEJ KSIĘGI" opracowanej przez Komisję Europejską. Zgodnie z dokumentami tej Księgi Parlament Europejski wnioskuje do krajów członkowskich o wycofanie stabilizatorów kadmowo-ołowiowych stosowanych w przetwórstwie pcv.

Całkowity zakaz związany ze stosowaniem stabilizatorów ołowiowych /kadmowych nie stosuje się już w stolarce okiennej od poczatku lat 90-tych/ ma obowiązywać prawdopodobnie od 2010 roku.

Mozna się spodziewać, ze już wkrótce wszystkie dostepne profile okienne w Polsce będą wykonane na stabilizatorach cynkowo-wapniowych zatwierdzonych przez Zieloną Księgę Parlamentu Europejskiego. Tym samym kampania reklamowa "Profine Polska" przestanie budzić kontrowersje i straci na swym pierwotnym znaczeniu.