Effect Glass S.A. – jedną z Gazel Biznesu
Effect Glass S.A. – jedną z Gazel Biznesu

W województwie świętokrzyskim tytuł Gazeli Biznesu - za rok 2013 - przyznano łącznie 75 firmom. Firma Effect Glass znalazła się wśród pierwszych 25 wyróżnionych przedsiębiorstw. Ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich spółek został zorganizowany już po raz czternasty. Uroczysta Gala, podczas której wręczono wyróżnionym firmom z województwa świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego dyplomy i statuetki, odbyła się 19 lutego br. w Krakowie, w Muzeum Lotnictwa.

 

Fot. Puls Biznesu

 

 

O rankingu


Gazele Biznesu — to ranking najlepiej rozwijających się małych i średnich firm w Polsce. Pierwsza edycja tego projektu odbyła się w 2000 roku. Tytuł Gazeli Biznesu otrzymują te firmy małej lub średniej wielkości, które dzięki wyjątkowemu rozwojowi dają sobie bardzo dobrze radę pośród większych i potężniejszych konkurentów. Ranking rokrocznie przygotowuje ekonomiczny dziennik - Puls Biznesu we współpracy z firmą Coface – audytorem badania.

Fot. Puls Biznesu

 

Kryteria projektu


Zasady dotyczące przeprowadzania weryfikacji od lat pozostają takie same. W każdej edycji Gazeli Biznesu badaniu zostają poddane wyniki każdej firmy za trzy zakończone lata. W tym roku weryfikowane wyniki dotyczyły lat 2010 - 2012. Do grona Gazel Biznesu należą firmy, które rozpoczęły działalność przed 2010 rokiem i kontynuują ją do dziś, w badanym okresie ani razu nie odnotowały straty, a ich przychody w poszczególnych latach systematycznie rosły. O zajmowanym przez firmę miejscu decyduje wzrost obrotów, przedstawiony w procentach, a osiągnięty na przestrzeni trzech badanych lat.

 

Fot. Puls Biznesu Gazele Biznesu

 

O firmie Effect Glass

 

Jedną z firm wyróżnionych dyplomem oraz statuetką Gazeli Biznesu jest kielecki producent szyb zespolonych, firma Effect Glass. Spółka systematycznie zwiększa przychody ze sprzedaży, a zyski inwestuje w rozwój. Tylko w 2012 r. producent uruchomił linię do hartowania szkła bez zafalowań wraz z linią do mechanicznej obróbki. Rok 2013 minął firmie pod znakiem inwestycji. Dotyczyły one m.in. montażu linii do rozkroju szkła laminowanego, wyposażenia parku maszynowego w dodatkowy piec do hartowania, który umożliwia hartowanie szkła o dużych gabarytach. Pod koniec minionego roku oddano do użytku linię Lisec LV 60/30 do produkcji szyb zespolonych oraz szkła strukturalnego.