Otwarcie o jakości. Szlabany Magnetic Autocontrol w ofercie Grupy FAAC
Otwarcie o jakości. Szlabany Magnetic Autocontrol w ofercie Grupy FAAC

Grupa FAAC nieustannie powiększa portfel oferowanych produktów. Dzięki przejęciu niemieckiej spółki Magnetic Autocontrol, czołowy producent automatyki do bram i systemów parkingowych oferuje dziś najwyższej klasy szlabany i systemy parkingowe.

 

Cichy strażnik

 

Firma Magnetic Autocontrol liczy już sobie ponad 65 lat i zatrudnia w tej chwili około 270 pracowników. Jej główna siedziba znajduje się w Schopfheim w Niemczech, posiada ona również oddziały w Stanach Zjednoczonych, Australii, Chinach, Brazylii, Indiach oraz Malezji. Główny obszar działalności firmy stanowią najwyższej jakości systemy kontroli dostępu pieszych i pojazdów. „Specjalnością zakładu” są w pełni dostosowane do potrzeb klientów szlabany, furtki oraz punkty poboru opłat. – Miarą jakości w tej niełatwej branży jest ergonomia, funkcjonalność, bezawaryjność oraz wysoka sprawność działania produktów, nawet w najtrudniejszych warunkach. Z systemami kontroli dostępu mamy styczność praktycznie na co dzień – wjeżdżając na strzeżone parkingi, odwiedzając muzea, przebywając na lotniskach. Czy je dostrzegamy? Nie. I bardzo dobrze – oznacza to, że wykonują swoją pracę bez zarzutu – wyjaśnia Piotr Wiśniewski, Dyrektor Generalny FAAC Polska.

 

Fuszerka nie przejdzie

 

Doświadczenie marki Magnetic w temacie szlabanów i systemów kontroli dostępu przekłada się na wysoką jakość. Zespoły napędowe składające się ze zintegrowanej jednostki sterującej i kompaktowej, wydajnej przekładni, zaskakują niewielkimi rozmiarami. Za wysokimi osiągami i niskimi kosztami eksploatacji stoi przemyślany od początku do końca design. Specjalny, wygięty kształt ramienia zwiększa jego widoczność, podnosząc tym samym bezpieczeństwo użytkowania. Ponadto umożliwia on samochodom przejazd już przy podniesieniu go pod kątem 35°, co staje się szczególnie użyteczne w godzinach szczytu.Szlabany Magnetic spełniają wszystkie najnowsze standardy jakości – posiadają certyfikaty zgodności CE, dostosowane są do wymagań Dyrektywy EMC 2004/108/EC, Dyrektywy Niskonapięciowej 2006/95/EC oraz podstawowych wymagań Dyrektywy Maszynowej 2006/42/EC. Mogą się także pochwalić atestem ISO 9001:2008.

– Nabycie Magnetic Autocontrol było jedną z najlepszych decyzji, jakie mogliśmy podjąć. Wysokiej jakości szlabany otwierają całkiem nowe możliwości w dziedzinie kontroli dostępu pieszych i pojazdów. W połączeniu z systemami parkingowymi FAAC stanowią one w pełni komplementarną ofertę dla obszarów komercyjnych, operacyjnych czy przemysłowych – wszędzie tam, gdzie zarysowuje się potrzeba ochrony i ograniczenia dostępu – podsumowuje Piotr Wiśniewski.

 

źródło: Grupa FAAC