Świat ze szkła
Świat ze szkła

Efektowne, ale i funkcjonalne -  szkło coraz częściej wykorzystywane jest przez architektów w aranżacjach różnych pomieszczeń. Już nie tylko jako ozdobne dodatki, czy szyby, ale także jako materiał na ściany, drzwi, a nawet schody.


Estetyczne i bezpieczne


Szkło dzisiaj to nie tylko element okna, dekoracji, czy zastawy kuchennej. To niezwykle dekoracyjne tworzywo coraz śmielej wykorzystywane jest przez projektantów przy aranżacjach całych pomieszczeń, a nawet budowach domów. Jest ono zarówno efektowne, jak również funkcjonalne. Wbrew pozorom także trwałe. – Szkło wykorzystywane np. do produkcji drzwi poddawane jest procesowi hartowania, co nadaje mu 7-krotnie większą wytrzymałość na uderzenia oraz na zmiany temperatury.  Ponadto jest to materiał bardzo bezpieczny nawet, gdy dojdzie do jego uszkodzenia. Szkło kruszy się wtedy na kawałki bez ostrych krawędzi. – tłumaczy Adam Hucz z firmy INVADO. 

 

Szklane domy


Przepuszczalność światła przez szkło sięga do 90 %, dlatego też, używa się go głównie do produkcji okien. Ale nie tylko. Coraz bardziej popularne są szklane ściany, podłogi, drzwi, a nawet schody. Odpowiednio dobrane i wykorzystane w aranżacji dodadzą pomieszczeniom lekkości oraz przestronności. - Szklane drzwi są zarówno atrakcyjne, jak i funkcjonalne, dlatego też zamontowanie ich  w małych i ciemnych wnętrzach pozwoli na ich doświetlenie oraz optyczne powiększenie – mówi A. Hucz ekspert firmy INVADO, która posiada w ofercie m.in. szklane drzwi Amber. Warto zaznaczyć również, że szkło odporne jest na działanie wody. Łatwo jest także utrzymać je w czystości. Idealnie nadaje się więc do łazienki, czy kuchni, gdzie wilgotność powietrza jest bardzo wysoka. Producenci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów oferują bardzo szeroki wachlarz produktów o różnorodnych wzorach, kolorach, a także różnym stopniu przezroczystości, dlatego też łatwiej dopasować je do różnego rodzaju pomieszczeń. 

 

Moc dodatków


Szkło łatwo poddaje się obróbce, co przekłada się na wiele możliwości jego zastosowania. Można nadać mu dowolny kształt, ale także kolor, co coraz chętniej wykorzystują designerzy, projektując odważne i ciekawe dodatki. Ze szkła wyrabiać można niemal wszystko: od wazonów i świeczników poprzez stoliki, gabloty, do wyszukanych umywalek. Dzięki różnorodności wzorów, kolorów oraz form szklane wyroby są bardzo uniwersalne i łatwo dopasować je do prawie każdego wystroju oraz rodzaju pomieszczenia. Ich zaletą jest również ponadczasowość oraz to, że na pewno szybko nie znudzą się właścicielom. Właściwie dobrane szklane przedmioty zmienią na pewno charakter każdego wnętrza, nadając mu osobliwy, niepowtarzalny klimat. 

 

źródło: INVADO