AIB wśród najlepszych przedsiębiorstw
AIB wśród najlepszych przedsiębiorstw

 „Gazele Biznesu" to prestiżowy ranking małych i średnich przedsiębiorstw. Do grona najlepszych, najprężniej rozwijających się firm zaprezentowanych w tegorocznej edycji zestawienia należy AIB, producent wysokiej jakości systemów izolacyjnych.

„Gazelą Biznesu" jest mała lub średnia firma, która dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale daje sobie radę nawet wśród znacznie większych konkurentów. W bieżącej edycji rankingu, w której znalazły się 4272 przedsiębiorstwa reprezentujące różne gałęzie polskiej gospodarki, pod uwagę brane były wyniki finansowe, które firmy osiągnęły w latach 2010, 2011 i 2012.

Wśród najlepszych nie mogło zabraknąć firmy AIB, która w badanym okresie zanotowała wzrost przychodów na poziomie 115,825 proc. Spółka z Knurowa, poza rankingiem ogólnopolskim, znalazła się również w gronie najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw z województwa śląskiego ­– Nasza obecność w prestiżowym rankingu „Gazele Biznesu 2013" pokazuje, że m.in. dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii i kompleksowemu podejściu do obsługi odbiorcy możliwy jest prężny rozwój firmy. Jesteśmy przedsiębiorstwem, które wykorzystuje własne zaplecze badawcze, co pozwala na oferowanie innowacyjnych, konkurencyjnych rozwiązań ­– tłumaczy Maciej Ślączka, Prezes AIB. W ofercie AIB można znaleźć m.in. uszczelki, taśmy dylatacyjne, profile, ramki i butyle.

„Gazele Biznesu" to organizowany od 2000 roku ranking, prezentujący najdynamiczniej rozwijające się małe i średnie przedsiębiorstwa. O miejscu firmy w klasyfikacji decyduje, wyrażony w procentach, przyrost obrotów w ciągu trzech badanych lat. Organizatorem zestawienia, przygotowywanego przez wywiadownię gospodarczą Coface Poland jest magazyn ekonomiczny „Puls Biznesu".

 

źródło: AIB