POL-SKONE gra fair play
POL-SKONE gra fair play

POL-SKONE, lubelski producent drzwi i okien otrzymał kolejne prestiżowe odznaczenie. Firma została wyróżniona Złotym Certyfikatem „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2013, który jest dowodem na rzetelność i wysoką etykę w biznesie .

Program Promocji Kultury Przedsiębiorczości „Przedsiębiorstwo Fair Play” co roku nagradza najbardziej rzetelne firmy z całej Polski. Do tegorocznej, XVI edycji programu zgłosiło się 455 firm. Spośród wszystkich zgłoszeń kapituła konkursu wybrała elitarną grupę 39 przedsiębiorstw uhonorowanych Złotym Certyfikatem, w której znalazło się POL-SKONE.

- To duża satysfakcja, że zostaliśmy nagrodzeni w tak cenionym programie, jakim jest Przedsiębiorstwo Fair Play. Chciałbym podkreślić, że w naszej działalności skupiamy się nie tylko na wynikach finansowych, ale także na etyce zawodowej oraz dbałości o naszych pracowników i kontrahentów. Złoty Certyfikat dowodzi, że prowadzenie polityki firmy zgodnie z wyznawanymi przez nas wartościami ma sens – komentuje Jan Szulżyk, dyrektor naczelny POL-SKONE Sp. z o.o.

Aby otrzymać Złoty Certyfikat, przedsiębiorstwo trzykrotnie poddawane było wnikliwej weryfikacji. W I etapie sprawdzano informacje zawarte w ankietach, w których przedsiębiorcy szczegółowo prezentowali swoją działalność. W II etapie audytorzy przeprowadzili audyty certyfikacyjne we wszystkich firmach, które uzyskały minimum 70 na 100 możliwych punktów w I etapie. Warte dodania jest, że dodatkowym elementem weryfikacji było badanie klientów i kontrahentów firm. Wymogiem kapituły jest także odznaczenie certyfikatem „Przedsiębiorstwo Fair Play” w trzech kolejnych edycjach programu. W tym roku, POL-SKONE spełniło wszystkie te warunki.

Program „Przedsiębiorstwo Fair Play” to najstarszy ogólnopolski program certyfikujący w obszarze etyki biznesu i społecznej odpowiedzialności biznesu. Z badań przeprowadzonych przez badawczą TNS OBOP wynika, że jest to także najbardziej znany certyfikat w Polsce.

 

źródło: POL-SKONE