Wygląd zewnętrzny części budynków mieszczących siedziby firm czy przestrzenie handlowe niesie ważną informację dla potencjalnych klientów czy interesantów. Okna Schüco PVC z aluminiowymi nakładkami TopAlu pozwalają urozmaicić estetykę elewacji, nadając jej nowoczesny i dopasowany do charakteru działalności charakter.
Budynek mieszkalny z wydzieloną częścią handlową na parterze, okna w technologii Schüco
Fot.Schüco
Ważną funkcję, w szczególności architekturze komercyjnej, pełni stolarka zewnętrzna, która swoim wyglądem może zapraszać do odwiedzin i podkreślać marketingowy przekaz firmy. Obecnie architekci tego rodzaju budynków stawiają na duże rozmiary przeszkleń i mocne akcenty kolorystyczne, które pozwalają przełamać formalizm nowoczesnej architektury. W tym aspekcie największe możliwości dają okna aluminiowe, jednak można je z powodzeniem zastąpić oknami PVC z lśniącymi, aluminiowymi nakładkami Corona TopAlu. Okna tworzywowo-aluminiowe Schüco łączą doskonałą izolacyjność cieplną i szczelność profili PVC z szerokimi możliwościami kształtowania wyglądu i wysoką trwałością, typową dla aluminium. Zewnętrzna aluminiowa powierzchnia jest odporna na działanie promieni UV, związki zawarte w kwaśnych deszczach czy uszkodzenia mechaniczne, dlatego znacznie przedłuża żywotność stolarki. Natomiast od wewnątrz okna zachowują tradycyjny, ciepły wygląd PVC.
Niepowtarzalny urok aluminium
Energooszczędne okna Schüco z nakładkami TopAlu pozwalają zmniejszyć koszty inwestycji i nadać jej unikalny charakter. Aluminiowe, lśniące ramy okienne to bardzo modny akcent, który może zostać dopasowany do indywidualnej koncepcji elewacji. Zewnętrzne okładziny skrzydeł, ościeżnic i słupków mogą być anodowane lub lakierowane proszkowo na dowolny kolor z palety RAL, Metallic Look lub innych palet dekoracyjnych. W ten sposób można dopasować ich wygląd do odcienia elewacji, dachu lub logotypu firmy. Zastosowanie nakładek TopAlu to doskonałe rozwiązanie również wtedy, gdy zachodzi potrzeba zgrania estetyki okien w części mieszkalnej z już istniejącą stolarką aluminiową na poziomie przeznaczonym na działalność komercyjną. Nowoczesny wygląd okien Schüco PVC podkreślają ponadto smukłe ramy o szerokości zaledwie 120 mm, które pozwalają zwiększyć powierzchnię szyby. Oprócz szerokich możliwości kolorystycznych, okna Schüco z nakładkami TopAlu wyróżnia dekoracyjna geometria skrzydeł. Profile w wersji Cava, Rondo i Classic posiadają niepowtarzalne kontury, które można indywidualnie dobierać do stylu architektonicznego budynku.
Przekrój przez okno Schüco Corona SI 82 Rondo z nakładkami TopAlu
Fot. Schüco
W zgodzie z najnowszymi wymogami
Znowelizowana Dyrektywa Unijna „Charakterystyka energetyczna budynków” stawia cel zmniejszenia zapotrzebowania na energię w nowych budynkach publicznych do minimum. Dlatego nowe wymagania odnośnie energooszczędności drzwi i okien zostały obniżone do poziomu 1,2 W/m2K od 2014 roku. W tym kontekście okna Schüco PVC stanowią bardzo korzystny wybór, ze względu na szeroką gamę rozwiązań, umożliwiającą indywidualne dopasowanie parametrów cieplnych do sposobu użytkowania obiektu lub jego poszczególnych części. W pomieszczeniach, w których na co dzień przebywają pracownicy biurowi czy mieszkańcy należy zapewnić optymalną temperaturę pomieszczenia, dlatego najlepszym rozwiązaniem mogą być sześciokomorowe okna w systemie Schüco Corona SI 82 TopAlu, które zapewniają doskonałą ochronę cieplną na poziomie Uw<0,95 W/m2K przy zastosowaniu szyby zespolonej o parametrach Ug=0,7 W/m2K. Natomiast w przestrzeniach handlowych można zastosować pięciokomorowe okna z serii Corona CT 70 TopAlu o głębokości zabudowy 70 mm i o współczynniku przenikalności cieplnej Uw<1,1 W/m2K, który w razie potrzeby można obniżyć, stosując cieplejsze zestawy szybowe. Dzięki jednolitemu designowi okna z obydwu serii będą wyglądać identycznie i pozwolą zachować spójny wygląd elewacji we wszystkich częściach budynku.
Więcej informacji na stronie www.schueco.pl