LogiKal® 8.1 – najnowsza wersja oprogramowania firmy ORGADATA
LogiKal® 8.1 – najnowsza wersja oprogramowania firmy ORGADATA

LogiKal® jest oprogramowaniem branżowym przeznaczonym do konstruowania okien, drzwi i fasad z aluminium i stali.

Ten łatwy w obsłudze program jest w swojej budowie, systemie funkcjonowania i interfejsie dokładnie dopasowany do potrzeb projektowania i produkcji . Już pakiet podstawowy programu LogiKal® zawiera wszystkie ważne funkcje, które są potrzebne do projektowania konstrukcji. Od wprowadzania elementów poprzez kalkulację, aż do optymalizacji cięcia. Program działa na platformie CAD, ponadto jest w pełni zintegrowany z programem ERP Plus oraz prowadzi wyliczenia wszystkich kosztów konstrukcji, również dzięki połączeniu z programami finansowymi i księgowymi. LogiKal® oferuje producentom niezależność, ponieważ obsługuje niemal wszystkie systemy profili, wpisani są dostawcy, ich produkty oraz warunki handlowe. Użytkownicy mają praktycznie nieograniczoną możliwość wyboru także innych elementów: np. wypełnień, okuć, koloru i rodzaju szkła, wariantów połączeń lub powierzchni. Ogromnym atutem programu LogiKal®, jest możliwość korzystania z niego w dowolnym z blisko 30 języków, a licencje serwerowe pozwalają na korzystanie z oprogramowania zdalnie. W Europie, niezmiennie od wielu lat, LogiKal® jest wiodącym narzędziem sterującym do pił i maszyn CNC.

Już tylko dni dzielą nas od premiery na polskim rynku, programu LogiKal® w wersji 8.1, który stanie się dodatkowym czynnikiem budowania sukcesu przedsiębiorstw z branży aluminiowej. Chcąc przybliżyć nieco, kolejną generację programu LogiKal®, poniżej wybrane nowości.

Nowe rozporządzenie, dotyczące produktów budowlanych, to m.in. konieczność sporządzania deklaracji właściwości użytkowych do każdego produktu. LogiKal® 8.1, stawia producentów po bezpiecznej stronie gdyż pozwala na tworzenie dokumentacji CE razem z deklaracją właściwości użytkowych. W prosty sposób można utworzyć wszystkie konieczne dokumenty, dzięki czemu uzyskujemy, zgodne z normami, oznaczenie CE. Znaczącą rolę spełnia tutaj zintegrowane z oprogramowaniem narzędzie on-line: LogiKal® 8.1 w trakcie wprowadzania elementów i pozycji pozwala na połączenie się z narzędziem obliczeniowym „ift Rosenheim”, które udziela rekomendacji użycia okien i drzwi zewnętrznych z uwzględnieniem m.in. ich szczelności w przypadku opadów czy przepuszczalności powietrza. Dzięki nowej generacji programu LogiKal® można sprawdzić na serwerach Instytutu „ift” minimalne wymagania odnośnie podanych parametrów – zgodnie z miejscem realizacji projektu budowlanego. Dane te są pomocne przy tworzeniu odpowiadającej wymaganiom deklaracji właściwości użytkowych. Tylko kilka kroków potrzeba, aby od wysłania zapytania przejść do gotowych dokumentów CE.

W wersji 8.1 programu LogiKal®, dostępna jest również zintegrowana aplikacja WinIso 2D, która pozwala na wyliczanie parametrów Uf dla zespołów okien oraz na wyliczanie izoterm dla dowolnych przekrojów. Jest zintegrowana z programem LogiKal®, jako kalkulacja w tle. ​

WinIso 2D

 

Narzędziem, o które program w nowej wersji został wzbogacony, a które znacznie ułatwi pracę, jest konfigurator paneli drzwiowych. W trakcie projektowania drzwi w programie LogiKal® 8.1, powstała możliwość wywołania konfiguratora on-line, firmy Rodenberg. Tu panel określany jest według wytycznych i przedstawiony już z cenami. Wymiar i pozycja paneli są określane automatycznie, następnie po wprowadzeniu okucia w programie LogiKal®, obróbka jest określana przez Rodenberg, a ceny zostają zaktualizowane.

W najnowszej wersji, oprogramowanie firmy ORGADATA, dopasowuje się do rosnących wymagań w zakresie zarządzania okuciami. Jeśli np. często używany jest pewien schemat okuć, teraz możliwe jest zachowanie go, jako paczki okuć dla obiektu. Pozwala to na zapisanie wybranych konfiguracji okuć, przy wprowadzaniu elementów. Celem tego jest usprawnienie ich wyboru, podczas tworzenia kolejnych pozycji.

Program LogiKal® w wersji 8.1, został wzbogacony o inne ważne narzędzie, które oferuje producentom okien i drzwi dodatkową pomoc. W obliczu użycia elektronicznego wspomagania w zakresie bezpieczeństwa, jak skanerów linii papilarnych, automatycznych napędów czy zamków przełącznikowych, odpowiednie narzędzia muszą być zapewnione przez oprogramowanie pomocnicze. ORGADATA reaguje na ten rozwój wypadków, poprzez zintegrowanie z programem LogiKal®, narzędzia planistycznego do prowadzenia przewodów. Dzięki temu użytkownicy będą mogli ustalać schematycznie prowadzenie przewodów we wszystkich profilach, obrazować dokładnie wyjścia kabli na profilach i je ewentualnie opracowywać.

Schemat prowadzenia kabli.

Jedną z oczekiwanych nowości, jest funkcja identyfikacji jednakowych przekrojów w całym obiekcie. LogiKal® 8.1 całkowicie automatycznie rozpoznaje identyczne przekroje i udostępnia je użytkownikowi. Każda pozycja jest sprawdzana, pod kątem takich samych przekrojów, następnie są one oznaczane w odpowiednim miejscu i prezentowane, jako katalog. Jest to bardzo pomocna opcja, pozwalająca na usprawnienie tworzenia dokumentacji wybranych kombinacji profili. KotwicaPrzedstawione innowacje, to tylko niektóre z szerokiego wachlarza stworzonych w programie LogiKal® 8.1 udogodnień.

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat programu LogiKal® jak również firmy Orgadata, prosimy o kontakt z nami lub zapraszamy na stronę internetową  www.orgadata.pl

Orgadata East Europe Sp. z o.o.

ul. Piłsudskiego 52

75-512 Koszalin

tel. (94) 3480881

fax. (94) 3480882

info@orgadata.pl