Drzwi zewnętrzne ThermoCarbon firmy Hörmann 
– do domów pasywnych
Drzwi zewnętrzne ThermoCarbon firmy Hörmann – do domów pasywnych

Drzwi ThermoCarbon firmy Hörmann to idealne drzwi do domów pasywnych, o niespotykanym dotąd na rynku współczynniku przenikania ciepła UD - nawet 0,47 W/(m2K).

Tak rewelacyjny efekt osiągnięto dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii i materiałów. Drzwi ThermoCarbon posiadają aluminiową płytę drzwiową o grubości 100 mm z niewidocznym profilem skrzydła i wypełnieniem z twardej pianki poliuretanowej. Funkcję przegrody termicznej spełnia profil ramy skrzydła wykonany z kompozytów na bazie karbonu i włókna szklanego. Również aluminiowa ościeżnica o grubości 111 mm posiada przegrodę termiczną. Drzwi mają potrójną płaszczyznę uszczelnienia, a we wzorach z przeszkleniem 4 –szybowe szkło termoizolacyjne z szybą bezpieczną od zewnątrz i wewnątrz.

Drzwi ThermoCarbon mają nie tylko doskonałe właściwości termoizolacyjne, ale są też bardzo bezpieczne i eleganckie. Posiadają 9-punktowy zamek przeciwwłamaniowy H9 i – opcjonalnie - wyposażenie przeciwwłamaniowe w klasie RC 2 wg PN EN 1627.

 

Elegancki wygląd podkreślają ukryte zawiasy oraz uchwyty z aluminium lub stali nierdzewnej. W niektórych wzorach uchwyty zagłębione są w płycie drzwiowej, z którą tworzą jedną zlicowaną płaszczyznę, co daje niepowtarzalny efekt estetyczny

 

 

źródło: www.hormann.pl