Okna Wood Look – nowa jakość PVC
Okna Wood Look – nowa jakość PVC

Elegancka stylistyka w połączeniu z najnowszymi technologiami – tak najlepiej można opisać linię okien Wood Look od firmy MS więcej niż OKNA. Choć wykonane w technologii PVC, dzięki połączeniu innowacyjnej techniki łączenia ram i skrzydeł oraz bogatej ofercie oklein, do złudzenia przypominają okna drewniane.

Drewniana elegancja

 Okna Wood Look z pewnością przypadną do gustu mieszkańcom domków jednorodzinnych, a zwłaszcza zwolennikom klasycznego stylu. Poza samym systemem łączeń, który doskonale imituje te stosowane w oknach drewnianych, producent proponuje również bogatą paletę kolorów oklein, co zwiększa możliwości aranżacyjne. Aby okna jeszcze lepiej pasowały zarówno do elewacji jak i wnętrza domu, na zewnętrznej i wewnętrznej stronie ramy można zastosować odmienne kolory okleiny. Poza klasycznymi wariantami takimi jak Złoty Dąb, Mahoń czy Orzech, w kolekcji znajdziemy również całą gamę kolorów drewnopodobnych w rożnych tonacjach, od bardzo jasnych (Shefield Oak light, Rirke Rose) poprzez stonowane (Cherry amaretto, Wichester XA, Vermont) aż po bardzo ciemne (Dąb bagienny czy Walnuss Terra). Dostępna jest również cała gama kolorów jednolitych od modnych szarości (Silver Grey lub Anthrrazitgrau), aż do tak nietypowych jak niebieski (Brillatblau), głęboka zieleń (Moosgruen) czy ciemnoczerwony (Dunkelrot).

Technologia w połaczeniu ze stylem

Kolekcja okien Wood Look, produkowanych w technologii HFL (Holz Fenster Look) to jedna z pierwszych tego typu propozycji na polskim rynku. Dzięki zastosowaniu sytemu HFL, elementy pionowe z poziomymi łączą się pod kątem 90°, podczas gdy w standardowych oknach PVC, wynosi on 45°. Wykonane w ten sposób dają ciekawy efekt wizualny, zwłaszcza w połączeniu z drewnopodobnymi okleinami. Co więcej, dzięki potrójnej szybie SUPERtermo, w zestawieniu ze wzmocnieniami termicznymi MS oraz ramką międzyszybową Super Spacer®, okna te mają bardzo dobry współczynnik przenikania ciepła. Wynosi on tylko 0,72 W/m2K dla okna referencyjnego (1230 x 1480 mm) i odpowiednio 0,82 W/m2K dla okna ze słupkiem (1465 x 1435 mm). 
Seria Wood Look łączy w sobie walory estetyczne stolarki drewnianej z zaletami okien PVC. Produkty z tej linii są proste i tanie w konserwacji. W przeciwieństwie do wyrobów z naturalnych materiałów, nie generują dodatkowych kosztów związanych z pielęgnacją i utrzymaniem ich w nienagannym stanie. - Wood Look do doskonałe rozwiązanie dla osób, dla których oprócz wysokiej jakości i estetyki samego produktu, liczy się też trwałość i wygoda w pielęgnacji – dodaje Artur Głuszcz, ekspert z firmy MS więcej niż OKNA. – Stosowane przez nas okleiny drewnopodobne mają za zadnie nie tylko imitować strukturę drewna, ale również chronić profile PVC przed przegrzaniem. Ma to szczególne znaczenie w przypadku ciemnych oklein. W tym celu wykorzystujemy folie w technologii Cool Colors® które odbijając promieniowanie podczerwone redukują temperaturę profili. Co równie ważne, pomimo zastosowania tych udoskonaleń, okna PVC są nawet o 30% tańsze od identycznych okien drewnianych - podsumowuje ekspert.

 

źródło: MS więcej niż OKNA