Arktyczny Nuuk od firmy CAL – drzwi dla wymagających
Arktyczny Nuuk od firmy CAL – drzwi dla wymagających

Nowoczesne budownictwo stawia wysokie wymagania stolarce drzwiowej. Podczas wybierania drzwi zewnętrznych zwracamy jednak uwagę nie tylko na ich parametry techniczne, ale również na wygląd skrzydła. Drzwi drewniane Nuuk z Kolekcji Arktycznej Zakładu Stolarki Budowlanej CAL zostały zaprojektowane z myślą o osobach, które poszukują wysokiej jakości, ciepłych skrzydeł, ceniąc sobie jednocześnie ich ciekawe wzornictwo.

Model Nuuk z Kolekcji

Arktycznej. fot. CAL

 

 

Drzwi zewnętrzne z Kolekcji Arktycznej firmy CAL mają jeden z najlepszych współczynników izolacji termicznej (Ud=0,71 W/m2K) na polskim rynku. Dzięki temu z powodzeniem można stosować je w klasycznym budownictwie, jak i w realizacjach energooszczędnych oraz pasywnych. Wyróżnikiem skrzydeł Arktycznych jest także szczególna dbałość producenta o ich wygląd. – Model Nuuk, podobnie jak inne drzwi z Kolekcji Arktycznej, łączy w sobie najwyższe parametry termoizolacyjne z interesującym designem – mówi Czesław Suski z firmy CAL. – Poprzez połączenie różnych materiałów, takich jak szkło, metal czy drewno, uzyskaliśmy nowoczesne skrzydło drzwiowe, które trafia w najbardziej wymagające gusta – dodaje.

 

Inspiracje okołobiegunowe

Montaż termicznej osłony

Podproża. fot. CAL

Drzwi Nuuk mają konstrukcję płytową i dostępne są w dwóch wersjach – dębowej oraz sosnowej. Wyróżniają je pionowe, smukłe aplikacje ze stali szlachetnej i szkła mlecznego, stanowiące stonowaną, chłodną dekorację. Dodatkową ozdobą jest sześć poprzecznych żłobień, które nadają skrzydłu elegancji. Drugą klasę odporności na włamanie gwarantują oferowane w standardzie zabezpieczenia w postaci wręgu francuskiego oraz zamka listwowego trzypunktowego na jedną wkładkę profilową. Nuuk doskonale prezentuje się zarówno wyposażony w klamkę, jak i prostą lub okrągłą antabę.

 

Podwójnie zabezpieczone

Nuuk, podobnie jak pozostałe modele z Kolekcji Arktycznej, może zostać dodatkowo wyposażony w Termiczną Osłonę Podproża. Jest to opatentowane przez firmę CAL rozwiązanie niwelujące problem mostków termicznych pod progiem, poniżej poziomu posadzki. Przy wszystkich drzwiach zewnętrznych firmy CAL można opcjonalnie zainstalować także nowoczesne systemy kontroli dostępu, takie jak zamki biometryczne na odcisk palca. 

Kolekcja: Arktyczna

Grubość skrzydła: 90 mm

Izolacyjność termiczna: 0,71 W/m2K dla drzwi sosnowych referencyjnych

Wyposażenie w standardzie: wręg francuski, potrójny system uszczelek, próg termoizolacyjny, zamek listwowy trzypunktowy na jedną wkładkę profilową

Cena skrzydła: 4772,40 zł brutto (drzwi sosnowe), 5559,60 zł brutto (drzwi dębowe)

 

źródło: Zakład Stolarki Budowlanej CAL