Pasywność okna Winergetic Premium Passive potwierdzona certyfikatem IFT Rosenheim
Pasywność okna Winergetic Premium Passive potwierdzona certyfikatem IFT Rosenheim

Najnowszy produkt firmy OKNOPLAST został przetestowany przez renomowany instytut badawczy IFT Rosenheim. Efektem badań jest certyfikat potwierdzający parametry Winergetic Premium Passive jako zgodne z wymaganiami stawianymi oknom do budynków pasywnych.

Winergetic Premium Passive to autorskie rozwiązanie OKNOPLAST. Okno charakteryzuje się znakomitą izolacyjnością termiczną. Współczynnik przenikalności cieplnej okna Uw wynosi 0,78W/m2K. Taki wynik został osiągnięty już przy zastosowaniu standardowego pakietu szybowego o Ug = 0,6W/m2K, a okno można dodatkowo wyposażać w trzykomorowe pakiety szybowe o współczynnikach nawet do Ug=0,3W/m2K. Wykorzystanie takiego pakietu pozwala na obniżenie współczynnika przenikalności cieplnej całego okna do rewelacyjnego poziomu Uw = 0,6W/m2K. 

Nie bez znaczenia w osiągnięciu tak doskonałych wyników było autorskie rozwiązanie OKNOPLAST - blokada termiczna Space Block. Jest to połączenie klasycznego wzmocnienia stalowego, zapewniającego odpowiednią statykę i wytrzymałość okien z najlepszymi na świecie izolatorami. Parametr przewodzenia ciepła profilu PVC wyposażonego
w blokadę Space Block wynosi zaledwie Uf = 0,96 W/m²K. Uzyskanie takich parametrów było możliwe dzięki zastosowaniu aerożelu – materiału będącego najlepszym izolatorem
na świecie. Winergetic Premium Passive to pierwsze i dotychczas jedyne okno PVC, w którym wykorzystano tę substancję, dotychczas używaną m.in. przy budowie statków i skafandrów kosmicznych.

Winergetic Premium Passive stanowi połączenie świetnych parametrów energooszczędnych i nowoczesnego designu. System nie tylko spełnia rygorystyczne wymagania okien przeznaczonych do budynków pasywnych, ale daje również szerokie możliwości aranżacyjne - można w nim, bowiem wykonywać konstrukcje w pełnej gamie kolorystycznej i bez dodatkowych ograniczeń wymiarowych w stosunku do standardowej stolarki.

źródło:OKNOPLAST