System RONDO marki INTERDOOR finalistą Dobrego Wzoru 2013
System RONDO marki INTERDOOR finalistą Dobrego Wzoru 2013

System RONDO drzwi PŁASKIE marki INTERDOOR  znalazł się w finale prestiżowego konkursu Dobry Wzór 2013. Kapituła Instytutu Wzornictwa Przemysłowego wyróżniła produkt spośród rekordowej ilości 190 zgłoszeń, potwierdzając innowacyjność i funkcjonalność rozwiązania.

Już od 20 lat konkurs Dobry Wzór wyznacza kierunek w polskim wzornictwie użytkowym. Organizowany przez IWP, pod honorowym patronatem Ministra Gospodarki, wyłania najlepiej zaprojektowane produkty i usługi. Tym samym, wyróżnieni  w 7 kategoriach reprezentują najnowsze trendy stylistyczne i technologiczne na rynku. 

Nominacja dla systemu RONDO została przyznana w wiodącej od lat kategorii Strefa Domu. W ten sposób jako Finalista, system ma szansę na zdobycie najwyższego lauru – Dobry Wzór 2013. W tym roku nagroda zostanie wręczona podczas uroczystej gali konkursu, która odbędzie się 24 października w siedzibie IWP w Warszawie. 

Wyjątkowość systemu RONDO polega na sposobie zamykania pomieszczeń ruchem przesuwno-obrotowym. Innowacyjna możliwość otwierania drzwi w obie strony pod kątem 90 stopni sprawia, że skrzydło zawsze obraca się  w kierunku ruchu osoby otwierającej. System ten znacznie ułatwia komunikację w mieszkaniu, szczególnie osobom niepełnosprawnym. Ponadto, drzwi zajmują mniej miejsca niż tradycyjne, dając dodatkowe możliwości zagospodarowania przestrzeni oraz minimalizując konflikt pomiędzy drzwiami umieszczonymi zbyt blisko siebie. Produkt łączy w sobie nie tylko funkcjonalność, ale również walory estetyczne i wysoką jakość.

Nagrodzone drzwi marki INTERDOOR  będzie można obejrzeć na pokonkursowej wystawie w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w dniach od 24 października do 8 grudnia. System RONDO zostanie również zaprezentowany w specjalnie wydanym katalogu IWP. 

Źródło: INTERDOOR