Polscy producenci wybierają profile najwyższej jakości
Polscy producenci wybierają profile najwyższej jakości

Na polskim rynku obserwujemy od pewnego czasu wyraźną tendencję do stosowania profili okiennych i drzwiowych o coraz wyższych parametrach.

Można to przypisać wielu czynnikom: na pewno bardzo istotną rolę odgrywają tu oczekiwania klientów, którzy coraz bardziej świadomie poszukują okien i drzwi o wysokich wskaźnikach izolacyjności termicznej oraz akustycznej, przekładających się bezpośrednio na koszty ogrzewania domów czy innych budynków, a także na komfort użytkowników. Dla Polaków bardzo istotna jest także jakość i trwałość okien – budowa domu czy remont mieszkania są dla nas ważnymi inwestycjami, więc wydajemy przeznaczone na ten cel pieniądze bardzo rozważnie i oczekujemy solidności oraz możliwości długotrwałego, bezproblemowego użytkowania. Te oczekiwania odbiorców sprawiają, że producenci stolarki dążą do udoskonalenia swoich ofert i rozwijają linie produktów o podwyższonym standardzie. Te zaś wymagają oparcia produkcji o komponenty najwyższej klasy.

Agnieszka Chocaj, marketing coordinator firmy Inoutic / Deceuninck potwierdza istnienie tej rynkowej tendencji. „Nasi kontrahenci coraz częściej wybierają profile z najbardziej zaawansowanej technologicznie i wyróżniającej się swoimi parametrami w zakresie energooszczędności linii Eforte. Obecnie stanowią one znaczącą część naszej sprzedaży i ich udział w niej systematycznie rośnie. Przybywa producentów, którzy chcą pracować wyłącznie na profilach Eforte. Pomimo, że jest to najmłodszy system w naszej ofercie, funkcjonujący na rynku dopiero od 3 lat, do tej pory sprzedano i zainstalowano już ponad 60 tysięcy okien opartych na Eforte. Naszym zdaniem pokazuje to, że polskie firmy produkujące okna nie chcą już rywalizować wyłącznie ceną, a raczej stawiają na innowacyjne, ale sprawdzone rozwiązania, które można zaoferować najbardziej wymagającym klientom. Jest to o tyle istotne, że wiele z nich coraz mocniej rozwija sprzedaż eksportową i jest zmuszonych do konkurowania na trudnych rynkach zagranicznych. Nasze profile pomagają im tworzyć okna i drzwi zgodne ze światowymi standardami w zakresie energooszczędności, designu i funkcjonalności.”

Co przesądza o tym, że to system Eforte jest najpopularniejszym w ofercie
Inoutic / Deceuninck? „Ten 6-cio komorowy profil pozwala przy produkcji okien osiągnąć współczynnik izolacyjności cieplnej na poziomie Uw=0,8 W/m
2K. Dzieje się tak m. in. dzięki możliwości zastosowania pakietów szkleń o szerokości do 56 mm, wyposażeniu w dodatkowe uszczelki przylgowe oraz grubości profili wynoszącej 84 mm. Dzięki wykorzystaniu systemu Eforte można uzyskać okno w standardzie pasywnym, bez konieczności stosowania dodatkowych elementów poprawiających termoizolację, które znacznie podnoszą koszt zakupu okna.” - mówi Agnieszka Chocaj. Podkreśla też, że dla wielu klientów istotnym atutem jest uniwersalne wzornictwo Eforte, pasujące do stylistyki różnych budynków i wnętrz. Wzbogaca je rozwiązanie w postaci aluminiowych nakładek na profile, które mogą być lakierowane na dowolny kolor z palety RAL. Dzięki takim nakładkom można nadać oknu wyjątkowy wygląd okna aluminiowego, a jednocześnie zachować doskonałe parametry termoizolacji.

 

Źródło: Inoutic / Deceuninck