Okna na lata z profilami Inoutic
Okna na lata z profilami Inoutic

Budowa domu czy poważny remont mieszkania to dla nas bardzo duża, by nie powiedzieć życiowa inwestycja. Trudno się więc dziwić, że kupując stolarkę oczekujemy, że okna i drzwi będą nam służyły komfortowo i bezproblemowo przez wiele lat. Dlatego warto przy zakupie drzwi i okien wybrać sprawdzonego, renomowanego producenta, oferującego profesjonalnie wykonany produkt i korzystającego z wysokiej jakości komponentów. 

Dwie, trzy dekady temu uważano, że okna z plastikowych profili to okna o niezbyt wysokiej jakości. Dziś rozwój technologii sprawił, że zastosowanie PVC pozwala na wyprodukowanie stolarki trwałej, energooszczędnej i co ważne także ekologicznej.
Firma Inoutic / Deceuninck szacuje żywotność wyprodukowanych z użyciem jej profili okien i drzwi na ponad 50 lat. To dane, które z pewnością mogą być satysfakcjonujące dla najbardziej wymagających użytkowników, bo oznaczają, że stolarka z profili Inoutic to rozwiązanie na pokolenia, a nie na lata. Jeśli dodamy do tego komfort użytkowania, stabilność wymiarową, skuteczną ochronę przed chłodem, hałasem, wiatrem i deszczem oraz łatwość utrzymania, otrzymujemy produkt, nad którego wyborem nie musimy się długo zastanawiać. 


Profile Inoutic to także ponadczasowe wzornictwo. Eleganckie linie znakomicie komponują się zarówno z nowoczesną, jak i bardziej tradycyjną architekturą. Na idealne dopasowanie do stylu i kolorystyki budynków pozwala gama 40 oklein, obejmująca zarówno klasyczne folie drewnopodobne, jak i modne odcienie m. in. szarości. Szczególnie godna uwagi jest gama oklein Architecture Colours o oryginalnych kolorach, ciekawych strukturach i jednocześnie podwyższonej wytrzymałości. 


Wbrew obiegowym opiniom okna wyprodukowane przy wykorzystaniu profili PVC są bardziej ekologiczne od drewnianych. Warto uświadomić sobie, że okna drewniane muszą być impregnowane, lakierowane lub malowane zabezpieczającymi przed biokorozją preparatami często zawierającymi biocydy, czyli środki biobójcze uniemożliwiające rozwój mikroorganizmów w drewnie. Jak wiemy, środki te nie pozostają bez wpływu na nas samych i wszystko, co nas otacza. Bardzo istotne z ekologicznego punktu widzenia, jest również to, że nie można ich powtórnie przetwarzać odzyskując surowiec zużyty do ich produkcji. Tymczasem okna z profili PVC mogą być w 100% poddawane recyklingowi – tak dzieje się już dziś w fabryce Inoutic / Deceuninck w belgijskim Diksmuide. Inoutic / Deceuninck jako jeden z inicjatorów powstania stowarzyszenia Rewindo GmBH zobowiązał się do zwiększenia kontyngentu recyklingu plastikowych produktów budowlanych oraz do promowania odpowiedzialnego rozwoju PVC. Produkcja w zakładach Inoutic / Deceuninck jest procesem czystym, nie zagrażającym w żaden sposób środowisku, m.in. dlatego, że nie stosuje ołowiowych stabilizatorów.


Dzięki długiemu cyklowi życia okna z profili Inoutic można traktować jako produkt pozwalający na racjonalne wykorzystanie surowców oraz energii. Ponadto doskonałe parametry izolacyjności termicznej profili z PVC pozwalają w trakcie wieloletniego użytkowania na znaczące oszczędności energii potrzebnej do ogrzewania, bądź klimatyzowania budynków, a tym samym na oszczędności dla ich właścicieli. Wybór okien z profili Inoutic jest więc inwestycją w przyszłość nie tylko w sensie finansowym, ale także kwestii świadomego budowania lepszej przyszłości naszej planety i kolejnych pokoleń. 

 

 

Źródło Deceuninck