Zintegrowany blok termoizolacyjny (WD)
Zintegrowany blok termoizolacyjny (WD)

Jak zatrzymać ciepło w domu.

W związku ze stale rosnącymi kosztami energii, jak również coraz surowszymi wymaganiami w zakresie ochrony i izolacyjności cieplnej dla nowych i starych inwestycji modernizacyjnych poddaszy, firma Roto opracowała specjalny system izolacji termicznej okien dachowych - zintegrowany blok termoizolacyjny WD.

Rama okno dachowego wyposażona została w fabrycznie zintegrowany blok termiczny z elastycznego polipropylenu, który jest odporny na promieniowanie UV i nie utlenia się. Rozwiązanie to gwarantuje wyższe parametry izolacyjne całego okna dachowego: współczynnik Uw jest lepszy o 0,1 W/(m2K); temperatura miejsca połączenia ramy z oscieżem jest wyższa o około 5 0 C. Taka konstrukcja skutecznie eliminuje możliwość kondensacji pary w tym miejscu. Okno posiada fabrycznie zamontowane kątowniki montażowe.

Dodatkowo wyposażone może być w: zewnętrzny zestaw przyłączeniowy w którego skład wchodzą: boczne profile kątowe, specjalne narożniki wewnętrzne oraz wodoodporna taśma klejąca do łączenia z membraną dachowąfartuch z membrany dachowej zgrzanej na narożach, który po założeniu na ościeżnicę dodatkowo uszczelnia okno od zewnątrz.

Tak skomponowany zestaw wpływa na szczelność okna pod względem przenikania wilgoci, wiatru i dźwięku oraz zabezpiecza przed ucieczką ciepła z pomieszczenia. Badania dowodzą, że zastosowanie zintegrowanego bloku termoizolacyjnego zwiększa izolacyjność cieplną okien o około 50% w porównaniu z oknami, które bloku nie posiadają. W wersji z blokiem termoizolacyjnym WD dostępne są wszystkie modele okien Roto.

Fot. Roto