Szukaj w serwisie:

PAGEN utrzymuje poziom sprzedaży okien do USA pomimo pandemii

Epidemia koronawirusa jest wielkim wstrząsem dla światowej gospodarki. Dotychczasowe plany i metody funkcjonowania wielu przedsiębiorstw uległy radykalnej zmianie. Pozytywnym przykładem na odnalezienie się w tej trudnej sytuacji jest firma PAGEN. Producent stolarki otworowej poinformował właśnie o analogicznym jak w ubiegłym roku poziomie sprzedaży okien do USA i zaprezentował jedną z inwestycji wyposażoną w jego stolarkę PVC.

PAGEN utrzymuje poziom sprzedaży okien do USA pomimo pandemiiPAGEN utrzymuje poziom sprzedaży okien do USA pomimo pandemii

W Stanach Zjednoczonych nadal nie udało się opanować pandemii COVID-19. W 40 stanach wciąż rośnie liczba dziennych przypadków zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Od kilku dni USA raportuje ok. 60 tysięcy nowych zachorowań. Jak oceniają eksperci - sytuacja epidemiczna w Stanach Zjednoczonych jest najgorsza na świecie. Zdiagnozowano tam już blisko 4 miliony przypadków zakażenia koronawirusem.

Biznes w obliczu pandemii

Dotychczasowy wzrost eksportu do Stanów Zjednoczonych polskiej branży okiennej z roku na rok napawał sporym optymizmem. W 2019 roku polskie firmy produkujące okna i drzwi PVC odnotowały 20% wzrost sprzedaży swoich produktów w stosunku do roku poprzedniego. W przypadku stolarki stalowej wzrost był jeszcze bardziej imponujący i wyniósł on 50%. Obecna sytuacja rynku budowlanego w USA z pewnością jednak wpłynie na tą gałąź polskiego eksportu.

PAGEN utrzymuje poziom sprzedaży okien do USA pomimo pandemiiW kwietniu 2020 roku odnotowano 30-procentowy spadek liczby budowanych w Stanach Zjednoczonych domów i mieszkań w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Zauważalnie spadła też liczba wydanych pozwoleń na budowę – było ich o ponad 20 procent mniej niż rok temu. Utrzymanie ubiegłorocznego poziomu sprzedaży do USA po 7 miesiącach bieżącego roku, w tej sytuacji przyjmujemy z poczuciem pewnej satysfakcji. Posiadany portfel zamówień do realizacji w pozostałych miesiącach bieżącego roku pozwoli nam z powodzeniem zrealizować zakładany plan sprzedaży na 2020 rok, zwłaszcza, że pomimo pandemii realizujemy wysyłki towarów bez żadnych opóźnień – komentuje odpowiedzialna za rynki anglojęzyczne Barbara Kapusta, Export Sales Manager w PAGEN Sp. z o.o.

Potencjał branży budowlanej

Liczba rozpoczętych w kwietniu budów mieszkań i domów w USA wyniosła ponad 890 tys. i jest najniższą od stycznia 2015 roku. Amerykańscy ekonomiści wstępnie szacowali, że w 2020 roku w Stanach Zjednoczonych ruszy około 940 tys. inwestycji budowlanych.

Skutki koronawirusa mogą doskwierać branży budowlanej jeszcze przez długi czas. Należy zauważyć, że tylko w marcu i kwietniu ok. 20 mln osób w USA straciło pracę, co znacznie ostudziło zainteresowanie zakupem nieruchomości, nawet przy niskim oprocentowaniu kredytów mieszkaniowych. Potencjał branży budowlanej jest jednak nadal duży i może stymulować eksport polskich produktów budowlanych.

PAGEN utrzymuje poziom sprzedaży okien do USA pomimo pandemiiPAGEN utrzymuje poziom sprzedaży okien do USA pomimo pandemii

Dzięki stopniowemu odmrażaniu amerykańskiej gospodarki, branża budowlana ma szansę wyjść z najgorszego załamania. Z nadzieją patrzę w przyszłość i cieszę się na wieść o kolejnych odważnych decyzjach inwestycyjnych podejmowanych przez naszych kluczowych partnerów. Ich rekomendacje dot. naszych produktów przyczyniają się także do rozwoju sieci sprzedaży na rynku amerykańskim – podsumowuje Barbara Kapusta, zapraszając do obejrzenia niedawno oddanej do użytkowania inwestycji w Chicago w stanie Illinois, wyposażonej w okna PVC firmy PAGEN.

Firma PAGEN jest jednym z wiodących polskich producentów stolarki PVC oraz aluminium. Jej produkty cenione są nie tylko w Polsce, ale także w Niemczech, Austrii, Włoszech, Holandii, Belgii, Francji, Wlk. Brytanii, a nawet w Kanadzie i Australii. Rozwój własnej sieci salonów sprzedaży oraz aktywność na arenie międzynarodowej istotnie przyczynia się do wzmacniania pozycji polskiej branży stolarki okienno-drzwiowej, która dzisiaj jest niekwestionowanym liderem eksportu w Europie.

 

źródło: PAGEN

 
Najnowsze publikacje
Dwoje do pary – komfort termiczny i energooszczędność! Saint-Gobain prezentuje innowacyjną szybę ECLAZ
 • Dwoje do pary – komfort termiczny i energooszczędność! Saint-Gobain prezentuje innowacyjną szybę ECLAZ
 • Kwartalnik OKNO nr 2/2020 już w sprzedaży. Zapraszamy do salonów Empik i prenumeraty
 • Okno na styl holenderski – Schüco LivIng Variant
 • Schüco ZIP Design Screen – mocna osłona przeciwsłoneczna
 • Analizujemy trendy – jakie okna kupują Polacy
 • Reklama

  Rozmowa z Pawłem Bielakiem, Prezesem Zarządu Vetrex
 • Rozmowa z Pawłem Bielakiem, Prezesem Zarządu Vetrex
 • REVEAL – backstage, czyli jak powstał nowy, rewolucyjny produkt OknoPlus
 • Budynki mieszkalne coraz bardziej zielone Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.
 • Okna Premium stały się standardem
 • Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w maju 2020 roku
– analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w maju 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w kwietniu 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w lutym 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w listopadzie 2019 – analiza PSB
 • Do polskich okien i drzwi puka spowolnienie
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2020 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.