Szukaj w serwisie:

Pracownik budowlany – będziesz chciał nim zostać

W społeczeństwie wciąż pokutuje przeświadczenie, że praca budowlańca nie cieszy się zbyt dużym prestiżem. Prawdziwy splendor przynosi skończenie studiów, a więc zazwyczaj praca „przy biurku”. Ale czy na pewno? Cała Europa to wielki plac budowy – potrzebne są ręce do pracy. Tylko na koniec 2018 roku w branży w Polsce brakowało ponad 17 000[1]. To ogromna szansa dla wszystkich tych, którzy szukają pomysłu na ścieżkę rozwoju zawodowego – praca na budowie nie oznacza już tylko tradycyjnej pracy przy betoniarce. Zmieniają się metody i produkty używane do budowania. Pracownik budowlany staje się pożądanym ekspertem, a jego praca może być znacznie lżejsza – co umożliwia długoterminowe planowanie wygodnego życia bez obawy o znalezienie zatrudnienia i zarobki.

Pracownik budowlany – będziesz chciał nim zostaćSzeroki dostęp do ofert pracy i dobre zarobki to nie jedyne zalety współczesnej pracy budowlańca. To w większości wypadków także praca z produktami o wysokich parametrach, dzięki którym praca jest szybka i czysta. Tym bardziej, że obecnie budowlaniec to nie tylko wykonawca, ale osoba, która przez pracę przy pomocy dostępnych na rynku nowoczesnych rozwiązań – wpływa na kształt nowoczesnego budownictwa. Grupa Selena wielokrotnie korzystała z bezpośredniej wiedzy i doświadczenia pracowników budowlanych w celu tworzenia nowatorskich rozwiązań dla budownictwa. Przykładem może być pianoklej Tytan Professional do murowania ścian, dzięki któremu nie jest już potrzebna ani betoniarka, ani woda czy piasek i zaprawa. Dzięki nowatorskiej recepturze produkt do murowania jest zamknięty w jednej puszce i jest aplikowany przez pistolet, a murowanie ścian przestało być uciążliwym i brudnym zadaniem. Oznacza to, że zmienia się sposób pracy, który znacząco wpływa na poprawę komfortu wykonawcy. Nie bez znaczenia jest też aspekt ekologiczny – zużywamy mniej wody oraz prądu.

Ten, jak i wiele innych produktów chemii budowlanej sprawiają, że codzienna praca jest szybka i bezpieczna – co w połączeniu z dobrymi zarobkami, niskim poziomem stresu i gwarancją zatrudnienia na wiele lat stanowi kuszącą propozycję zwłaszcza dla młodego pokolenia. Tym bardziej, że dobrzy fachowcy są na rynku bardzo pożądani i poszukiwani, ich praca nie jest już tak ciężka fizycznie, a opiera się na nowoczesnych, czystych metodach budowlanych – co przynosi korzyści zarówno wykonawcom, jak i użytkownikom budynków. Czy więc tytuł licencjata lub magistra oraz praca „za biurkiem” jest jedyną możliwą opcją na bezpieczną przyszłość?

Wykwalifikowany fachowiec, który jest obecnie nie tylko wykonawcą, ale także osobą, które sugeruje wykonanie danych prac w inny – niestandardowy sposób - jest obecnie zawodem niezwykle pożądanym na rynku pracy – zwłaszcza w sytuacji nieustającego braku rąk do pracy i dużego popytu na prace budowlane. Zmiany w technologii i potrzebach współczesnego świata jeszcze mocniej tę potrzebę akcentują, warto więc rozważyć tę ścieżkę zawodową jako satysfakcjonujący i stabilny sposób na życie.

Film na Dzień budowlańca 2019:

 


[1] Raport Autodesk: Budownictwo. Innowacje. Wizja liderów branży 2025. http://damassets.autodesk.net/content/dam/autodesk/www/campaigns/emea/docs/pl/Budownictwo.Innowacje.WizjaLider%C3%B3wbran%C5%BCy2025.pdf

 

źródło: Selena

 
Najnowsze publikacje
Jak wybrać ciepłe okna
 • Jak wybrać ciepłe okna
 • Korzyści w komforcie cieplnym, ochronie przed oślepianiem i zużyciu energii
 • Dyrektywa UE ws. charakterystyki energetycznej budynków: produkty ISO-CHEMIE dobrą inwestycją w przyszłość
 • Nowości Schüco na targach FENSTERBAU FRONTALE 2020
 • Okna Premium stały się standardem
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Okna Premium stały się standardem
 • Okna Premium stały się standardem
 • Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Polski tygrys eksportowy na szczycie! Czy mamy szansę stać się również tygrysem w produkcji stolarki budowlanej w UE?
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w listopadzie 2019 
– analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w listopadzie 2019 – analiza PSB
 • Do polskich okien i drzwi puka spowolnienie
 • Podatek estoński – pomysł Fundacji Pomyśl o Przyszłości planem działania Rządu
 • Budownictwo po raz kolejny znalazło się pod lupą ekspertów - branża przeżywa boom ale grozi jej kryzys
 • Nowa ustawa o zatorach płatniczych – lepsza ochrona MŚP
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2020 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.