Szukaj w serwisie:

Okna NorskStil – skandynawska jakość od OknoPlus

Jak stworzyć naprawdę ciepłe okna? Wykorzystać technologię zahartowaną i przetestowaną w skrajnie trudnych warunkach klimatycznych Skandynawii – surowej krainie dobowych amplitud temperatury sięgających aż 70° i wiatrów wiejących z prędkością nawet do 100 km/h. Tak powstał system okien NorskStil – idealne połączenie norweskiego minimalizmu i polskiej solidności wykonania.

Okna NorskStil łączą w urokliwą całość zaawansowane rozwiązania techniczne, skandynawski design, funkcjonalność i niezawodność oraz staranne, polskie wykonanie zapewniające przystępną cenę.

Funkcjonalne piękno

Doskonałe parametry izolacyjności termicznej okien zapewniają sześciokomorowe profile klasy A, o grubości ścianek zewnętrznych min 2,8 mm i szerokości komór wewnętrznych min. 5 mm. Harmonijnie dobrane proporcje, smukły kształt i gładko wykończona powierzchnia sprawiają, że profil wydaje się delikatny i nieprzytłaczający. By zachować oszczędną, minimalistyczną formę wykorzystano ukryte zawiasy, poprawiające nie tylko estetykę, ale i szczelność i funkcjonalność okien.

System NorskStil wyposażono w potrójny pakiet szybowy 48 mm o współczynniku przepuszczalności światła Lt = 74. Całość dopełnia potrójny system uszczelek i specjalny próg wodny – rozwiązania chroniące przed nieszczelnością oraz zapewniające bezproblemową pracę okuć obwiedniowych w komorze suchej.

Efekt? Nowoczesna, spełniająca najwyższe standardy energooszczędności stolarka o współczynniku izolacji cieplnej dla okna referencyjnego Uw = 0,7 W/m²K.

Fantazja tworzenia

Wachlarz możliwości wykończenia okien NorskStil jest naprawdę imponujący. W palecie możliwych kolorów znajduje się kilkadziesiąt folii jednobarwnych i tyle samo akryli – od stonowanych, subtelnych szarości po wyrazistą, ognistą czerwień. Wybierać można również spośród wielu folii i struktur drewnopodobnych. Możliwości aranżacyjne zwiększa jeszcze opcja łączenia kolorów, np. zastosowania od wewnątrz okleiny drewnopodobnej z zewnętrzną powłoką akrylową. W tym wariancie można również wybrać folię utrzymaną w tej samej kolorystyce z palety RAL lub zdecydować się na inny, kontrastowy kolor. Z kolei zastosowanie odcieni metalicznych sprawi, że okna przypominać będą te wykonane z aluminium – przy zachowaniu walorów stolarki PCV.

By kolor okien NorskStil pozostawał wyrazisty i trwały przez wiele lat, OknoPlus korzysta z technologii acrylcolor. Już na etapie produkcji, gruba powłoka ze szkła akrylowego zostaje trwale połączona z białym podkładem PCV, tworząc profil, który po stronie zewnętrznej ma elegancką, gładką, satynową powierzchnię odporną na działanie czynników atmosferycznych. Łatwo usunąć z niej przypadkowe zarysowania – wystarczy odrobina wody i kilka potarć czyściwem. Powłoka ze szkła akrylowego odbija większość promieni słonecznych, więc nawet po wielu latach użytkowania kolor okna jest równie intensywny jak w dniu zakupu, a zjawisko nagrzewania się profilu zostaje w znacznym stopniu zminimalizowane.

Równie innowacyjną technologię wykorzystano, by poprawić parametry statyczne systemu NorskStil. Metoda wklejania szyb w ramę skrzydła (STV) umożliwia uzyskanie efektownych, eleganckich i wielkoformatowych przeszkleń, zachowujących równocześnie doskonałe parametry izolacyjności termicznej - nawet w obliczu najtrudniejszych warunków atmosferycznych.

Współczesna architektura potrzebuje doskonałych komponentów, łączących piękno i estetykę z funkcjonalnością i najwyższą jakością. Dostępne w bogatej palecie kolorystycznej okna NorskStil będą doskonałą ozdobą elewacji – kontrastując z nią lub wpisując się w jej kolorystykę. Dzięki skandynawskiej jakości firmy OknoPlus wyszukane wizje architektoniczne staną się rzeczywistością.

Okna NorskStil – skandynawska jakość od OknoPlusOkna NorskStil – skandynawska jakość od OknoPlusOkna NorskStil – skandynawska jakość od OknoPlusOkna NorskStil – skandynawska jakość od OknoPlusOkna NorskStil – skandynawska jakość od OknoPlusOkna NorskStil – skandynawska jakość od OknoPlus

źródło: OknoPlus

 
 • Nowa ustawa o zatorach płatniczych – lepsza ochrona MŚP
 • Bezpieczeństwo pod kontrolą
 • KRISPOL rewolucjonizuje system zamawiania okien aluminiowych i zacieśnia współpracę z ALUPROF w zakresie rozwiązań HOME
 • Okna do domu w stylu rustykalnym
 • Guardian Glass uruchamia cyfrową wersję poradnika GlassTime - „jedyne w swoim rodzaju internetowe centrum wiedzy o szkle”
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Polski tygrys eksportowy na szczycie! Czy mamy szansę stać się również tygrysem w produkcji stolarki budowlanej w UE?
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Nowa ustawa o zatorach płatniczych – lepsza ochrona MŚP
 • VELUX najlepszym partnerem w biznesie
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2019 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.