Szukaj w serwisie:

Od czego zależy trwałość bramy garażowej?

Prawdopodobnie każdy, kto decyduje się na garaż chciałby, aby zamontowana w nim brama bezawaryjnie i bezpiecznie służyła przez wiele lat. Jednak to, czy tak się stanie, zależy zarówno od konstrukcji bramy, jakości montażu, jak i od dostępności serwisu.

Od czego zależy trwałość bramy garażowej?

To, jak trwała będzie brama garażowa, może się rozstrzygnąć już na etapie jej projektowania, kiedy podejmowane są decyzje na temat stosowanych rozwiązań, np. sposobu otwierania bramy oraz zabezpieczeń przed niekontrolowanym opuszczeniem. Gdy dany model trafi do produkcji, istotne staną się procesy produkcyjne. Dokładność spasowania poszczególnych elementów może mieć olbrzymi wpływ na późniejszą trwałość całej konstrukcji.

Od czego zależy trwałość bramy garażowej?

- Niezwykle ważna jest także jakość użytych materiałów – mówi Paweł Aninowski, właściciel marki VERDOOR. – Trwałe sprężyny, precyzyjne zawiasy, solidne profile stalowe pokryte odpowiednimi powłokami cynkowymi i kształtowniki aluminiowe na krawędziach paneli to gwarancja, że cała brama będzie służyła wiele lat. Tu nie ma cudów, brama podobnie jak most wytrzyma takie obciążenie, jakie zostało przewidziane przez wytrzymałość zastosowanych materiałów – dodaje.

Od czego zależy trwałość bramy garażowej?

Fachowy montaż

Produkowane obecnie bramy garażowe mają coraz bardziej złożoną budowę i coraz częściej wyposażone są w automatykę. Takie skomplikowane urządzenie, aby było bezpieczne dla użytkowników oraz działało w pełni prawidłowo, wymaga bardzo dokładnego montażu. Konstrukcja musi być stabilna a prowadnice mocno dokręcone. Źle zamontowana brama nie będzie się domykać, może się zacinać, a w skrajnym przypadku ulegnie uszkodzeniu – czasem w najgorszym możliwym momencie, np. opadając na przejeżdżający pod nią samochód.

- Najważniejsze, aby cała brama była trwale i pewnie zamocowana do ścian i sufitów, co zabezpiecza nas i naszych domowników przed nieszczęśliwym wypadkiem – podkreśla właściciel marki VERDOOR. - Musimy zwrócić uwagę czy montażysta ma odpowiednie umiejętności oraz czy wszystkie połączenia trwałe i ruchome są poprawnie zmontowane. Żaden element montowany do ścian i sufitów nie może się ruszać – dodaje.

Warto wspomnieć, że bramy segmentowe należy montować dopiero po całkowitym wykończeniu garażu – nigdy wcześniej! W innym przypadku brama prawie zawsze będzie wymagała poważnych napraw serwisowych, a nawet przerobienia, ponieważ po podniesieniu poziomu posadzki nie będzie już możliwości wyregulowania bramy tak, aby się całkowicie domykała.

Od czego zależy trwałość bramy garażowej?

Gwarancja i serwis

Wielu producentów przemilcza sprawę dostępności części zamiennych oraz kosztów obsługi pogwarancyjnej. Zdarza się, że tani wytwórcy w ogóle nie zapewniają części, a to może zapowiadać poważne problemy związane z naprawą bramy.

Nie bez znaczenia jest sama gwarancja producenta. Warto zwrócić uwagę czy jest ona dłuższa niż minimalne 2 lata, przez które i tak konsumentowi przysługują uprawnienia na podstawie przepisów o rękojmi. Dłuższa gwarancja producenta oznacza zazwyczaj, że wytwórca jest pewny jakości swoich bram.

Chcąc zadbać o żywotność całej bramy, jej właściciel powinien pamiętać o przeglądach okresowych, w terminach zgodnych z zaleceniami producenta.

- To, że brama się zamyka i otwiera, wcale nie musi oznaczać, że na pewno wszystko jest w należytym porządku. Z bramą jest podobnie jak z samochodem. Regularnie serwisowane minimalizuje ryzyko, że sprzęt nas nieoczekiwanie zawiedzie – mówi Paweł Aninowski.

 

źródło: VERDOOR

 

 
Najnowsze publikacje
Konglomerat kwarcytowy – nowy sposób na wykończenie parapetów
 • Konglomerat kwarcytowy – nowy sposób na wykończenie parapetów
 • Porta LOFT w finale konkursu Dobry Wzór
 • Gdy liczba włamań ciągle rośnie, wybór dobrego zamka może okazać się zbawieniem
 • Drugie drzwi do domu – bezpieczne wejście z garażu
 • Roto Aluvision: klamki okienne z powłoką antywirusową Roto AVT
 • Reklama

  Rozmowa z Pawłem Bielakiem, Prezesem Zarządu Vetrex
 • Rozmowa z Pawłem Bielakiem, Prezesem Zarządu Vetrex
 • REVEAL – backstage, czyli jak powstał nowy, rewolucyjny produkt OknoPlus
 • Budynki mieszkalne coraz bardziej zielone Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.
 • Okna Premium stały się standardem
 • Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w maju 2020 roku
– analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w maju 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w kwietniu 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w lutym 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w listopadzie 2019 – analiza PSB
 • Do polskich okien i drzwi puka spowolnienie
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2020 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.