FAKRO wśród najbardziej innowacyjnych polskich firm rankingu dziennika   „Rzeczpospolita"
FAKRO wśród najbardziej innowacyjnych polskich firm rankingu dziennika „Rzeczpospolita"

FAKRO znalazło się w gronie sześćdziesięciu najbardziej innowacyjnych polskich firm rankingu dziennika „Rzeczpospolita” Lista 2000, uzyskując wysoką, 18 lokatę. W porównaniu z ubiegłorocznym zestawieniem sądeckie przedsiębiorstwo poszybowało w górę aż o jedenaście miejsc.

Prestiżowy ranking pozycjonuje firmy uwzględniając m. in. wydatki na działalność badawczo-rozwojową, uzyskane patenty oraz funkcjonowanie wyodrębnionego działu B+R . -Coraz wyższa pozycja FAKRO w prestiżowym rankingu „Rzeczpospolitej” jest potwierdzeniem naszej przynależności do grona najbardziej innowacyjnych polskich przedsiębiorstw - podkreśla dyrektor Działu Badań i Rozwoju FAKRO Henryk Musiał. - Ten sukces to zasługa inżynierów konstruktorów – autorów kilkudziesięciu zgłoszeń patentowych zawierających nowatorskie rozwiązania. W większości owocują one przyznanymi patentami. Nasze przedsiębiorstwo, które w ciągu kilkunastu lat osiągnęło pozycję wicelidera światowego rynku okien dachowych, to firma eksportująca do wielu krajów świata nie tylko okna dachowe, ale także myśl twórczą polskich inżynierów i konstruktorów. Rozwiązania technologiczne FAKRO wytyczają nowe kierunki rozwoju dla branży okien dachowych na całym świecie.

Całość prac nad przygotowaniem listy innowacyjnych firm koordynowali eksperci ze środowisk naukowych i gospodarczych o uznanym dorobku jeśli chodzi o badania nad innowacyjnością i zarządzaniem własnością intelektualną.

Jak pisze na swoich łamach „Rzeczpospolita” innowacje w objętych rankingu firmach pozostają w stabilnym wzroście. Liczby wskazują, ze kryzys nie odstrasza innowacyjnych firm od zwiększania nakładów na badania i rozwój. Drugi rok z rzędu można zaobserwować stabilny wzrost.