A140 AIR – napęd ekonomiczny i  przyjazny środowisku
A140 AIR – napęd ekonomiczny i przyjazny środowisku

Napęd A140 AIR jest przeznaczony do drzwi przesuwnych. Jest innowacyjnym siłownikiem, który powstał w odpowiedzi na aktualne zapotrzebowania rynku.
W napędzie można zastosować urządzenie Energy Saving, które optymalizuje czas otwierania/zamykania drzwi, co pozwala uniknąć zbytniego rozpraszania powietrza. Urządzenie ogranicza pobór energii z klimatyzacji i ogrzewania, co przynosi duże oszczędności, a także redukuje emisję zanieczyszczeń CO2 .
O tym jakie korzyści przynosi urządzenie Energy Saving można przekonać się dzięki programowi THERMOTOOL, który powstał we współpracy z BEA i uniwersytetem w Liege (Belgia). THERMOTOOL pozwala obliczyć oszczędność energii pod względem finansowym jak i redukcji emisji CO2, w oparciu o charakterystyki wymiarowe i usytuowanie geograficzne systemu drzwi automatycznych.
Warto dodać, że model A140 AIR spełnia nie tylko wszelkie wymagania techniczne, ale można go również dostosować do różnych rozwiązań architektonicznych. Dzieje się tak, ponieważ napęd A140 AIR FAAC posiada dwa różne wymiary obudowy, zastrzeżony system mocowanie skrzydeł oraz pozwala na stosowanie różnych profilów skrzydeł.