Międzynarodowe Targi Budownictwa BUDMA 2008
Międzynarodowe Targi Budownictwa BUDMA 2008

Międzynarodowe Targi Maszyn, Pojazdów i Sprzętu Budowlanego BUMASZ 2008

Targi budowlane w Poznaniu – rekordowe od lat

Odbywające się w dniach 22-25 stycznia w Poznaniu targi BUDMA i BUMASZ odwiedziło ponad 65.000 gości z 29 państw. Tak duża frekwencja jest potwierdzeniem dużego zainteresowania rynku ofertą dla budownictwa.

Więcej wystawców, większe targi

 

Łącznie 1598 wystawców z 29 krajów zaprezentowało swoją ofertę na 47.433 m 2 powierzchni wystawienniczej targów BUDMA i BUMASZ. Ekspozycja targów była podzielona na takie salony tematyczne jak: ściany i stropy, okna i drzwi, dachy , kamień w budownictwie, drewno w budownictwie, informatyka dla budownictwa, Centrum Budownictwa Sportowego i INVESTFIELD.

Nowości i program wydarzeń w centrum uwagi

Wśród firm wyłoniono 14 laureatów nagród Złotych Medali, zostały przyznane także wyróżnienia Acanthus Aureus za najlepsze stoiska. Zwiedzających przyciągnęły nie tylko liczne nowości produktowe (na targach pokazywano ich aż 150), ale także ciekawy program wydarzeń dedykowany zarówno branżystom, jak i osobom prywatnym. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się konferencje tematyczne odbywające się w ramach Dni Inżyniera Budownictwa, czy też Polskiej Platformy Technologicznej Budownictwa, a także inne, poświęcone energooszczędności, czy urbanizacji.

Podczas targów odbyły się inspirujące pokazy, a wśród nich Budshow – specjalna przestrzeń
z wybudowanym domem pokazowym. Ciekawym wydarzeniem była „Akcja – kreacja. Projektowanie na żywo”, gdzie można było zobaczyć, jak powstaje gotowy projekt architektoniczny. W ramach programu targów odbyły się również wykłady pod hasłem „Dachy płaskie i tarasy”, gdzie uczestnicy uzyskali informacje w jaki sposób uniknąć błędów wykonawczych. Dodatkową atrakcją dla zwiedzających były pokazy tańczących maszyn budowlanych.

Budownictwo bardziej racjonalnie

Na targach BUDMA i BUMASZ 2008 obecni byli przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury, które objęło patronat nad targami. Przedstawiciele resortu przedstawili propozycje zmian regulacji dotyczących procesu inwestycyjnego w budownictwie. W pierwszej kolejności nastąpi racjonalizacja procesu inwestycyjnego, a założenia zmian odpowiednich ustaw będą gotowe już w czerwcu br. Podczas licznych spotkań na targach BUDMA przedstawiciele ministerstwa potwierdzili gotowość do podjęcia współpracy z pracodawcami w celu opracowania regulacji dotyczących rynku wyrobów budowlanych.

BUDMA 2009 – inspirowane naturą

W 2009 roku targi budowlane odbędą się w Poznaniu w dniach 20-23 stycznia i towarzyszyć im będzie hasło – „inspirowane naturą”. Jak zapowiadają organizatorzy, przyszłoroczne targi będą silnie akcentować budownictwo ekologiczne i dlatego w programie wydarzeń pojawi się m.in. Natura 2009.

Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o