FAKRO  uznane za Filar Polskiej Gospodarki 2011
FAKRO uznane za Filar Polskiej Gospodarki 2011

Firmę FAKRO nagrodzono tytułem Filar Polskiej Gospodarki 2011. Prestiżową nagrodę nowosądeckiemu przedsiębiorstwu przyznała redakcja „Pulsu Biznesu”, która wspólnie z agencją badawczą TNS Pentor rokrocznie opracowuje ranking przedsiębiorstw budujących sukces polskiej gospodarki. Ostatecznych zwycięzców wyłaniają samorządowcy, których agencja badawcza prosi o wskazanie w każdym z województw firm pełniących w regionie ważną rolę społeczną, ekonomiczną i gospodarczą. Jak podkreślają organizatorzy rankingu, firmy uznane za Filary Polskiej Gospodarki nie tylko oferują stabilne zatrudnienie i przyczyniają się do rozwoju przedsiębiorczości w regionie, ale także angażują się w rozwój społeczności lokalnej.

Uhonorowanie FAKRO tytułem Filar Polskiej Gospodarki to przede wszystkim docenienie roli, jaką firma z Nowego Sącza odgrywa w budowaniu siły polskiej gospodarki. Jej dynamiczny rozwój i sukcesy na międzynarodowych rynkach umożliwiają tworzenie nowych miejsc zatrudnienia. Jako firma innowacyjna, inwestująca w najnowsze technologie, FAKRO oferuje wysokospecjalistyczne miejsca pracy. Szansę zawodowego rozwoju otrzymują menadżerowie nowych produktów, specjaliści sprzedaży na rynki krajowe i zagraniczne, technolodzy maszyn i konstruktorzy czy też specjaliści do spraw marketingu i zarządzania.

Od kilku lat firma realizuje projekt edukacji ekonomicznej ”Inteligentny Portfel”. Ideą przedsięwzięcia jest przybliżenie polskiemu społeczeństwu podstawowych pojęć związanych z ekonomią. Chodzi o to, aby obywatele zrozumieli jak funkcjonuje państwo (co to jest i jak się tworzy PKB, Budżet Państwa), od czego zależy wysokość wynagrodzeń, rozwój gospodarczy kraju i aby wzięli za to odpowiedzialność. Propagowaniem projektu edukacji ekonomicznej zajmuje się Fundacja „Pomyśl o przyszłości”, która na swojej stronie internetowej (www.pomysloprzyszlosci.org) zamieszcza opracowanie będące odpowiedzią na pytanie dlaczego w Polsce zarabiamy cztery razy mniej niż w krajach Europy Zachodnie.