DRUTEX zakupił ziemię na dalsze inwestycje
DRUTEX zakupił ziemię na dalsze inwestycje

DRUTEX S.A., największy producent okien i drzwi w Europie poinformował, że firma zakupiła grunty od Agencji Nieruchomości Rolnych pod dalsze inwestycje. Spółka w wolnym przetargu zakupiła 21,3 ha ziemi za kwotę 6,853 mln zł. Dzięki temu DRUTEX S.A. jest w stanie przystąpić do realizacji swoich planów związanych z budową Europejskiego Centrum Stolarki Okienno-Drzwiowej z siedzibą w Bytowie.

15 lutego br. DRUTEX nabył ponad 21 ha gruntów położonych pomiędzy Bytowem a Dąbiem, które firma zamierza przeznaczyć na kolejne inwestycje związane ze wzrostem potencjału przedsiębiorstwa. W ramach inwestycji powstanie obiekt, w którym rozwinięta zostanie dotychczasowa produkcja stolarki otworowej oraz własnych profili GL System i szyb zespolonych. W związku z tym Spółka planuje zakup nowych maszyn i urządzeń do produkcji stolarki oraz dalszy rozwój własnego laboratorium badawczego stolarki PCW umożliwiającego jeszcze większy nadzór i kontrolę procesów wytwarzania.

Dzięki nowym halom produkcyjnym znacząco mają wzrosnąć możliwości produkcyjne Drutex-u. Plany przewidują wzrost potencjału produkcyjnego o minimum 100%. Obecnie firma produkuje już ok.5.000 okien na dobę, co czyni ją największym producentem w Europie. W 2011 r. firma zanotowała kolejne rekordowe wyniki. 20-procentowy wzrost przychodów w porównaniu z rokiem 2010 świadczy o doskonałej kondycji finansowej Spółki. Na koniec 2011 roku firma zanotowała 385 mln złotych przychodów ze sprzedaży.

Nabyte przez firmę tereny są pierwszym krokiem na mapie inwestycyjnej przedsiębiorstwa. DRUTEX jest zainteresowany również gruntami po drugiej strony drogi wojewódzkiej.  17-hektarowa powierzchnia, która zostanie wystawiona na przetarg w kwietniu b.r. ma stanowić kolejny etap na drodze rozwoju firmy i ma być również przeznaczona na budowę Europejskiego Centrum Stolarki. Na tym obszarze z kolei miałaby powstać nowoczesna baza logistyczna i transportowa, zapewniająca jeszcze sprawniejsze procesy realizacji zamówień. Już teraz DRUTEX wyróżnia się efektywnym zarządzaniem logistyką oferując najkrótsze na rynku terminy realizacji.

Prognozowana wartość całej inwestycji związanej z utworzeniem Europejskiego Centrum Stolarki szacowana jest na kwotę ok. 200 mln złotych. Strategia rozwoju firmy i urzeczywistnienie budowy będzie jednocześnie oznaczało wzrost zatrudnienia o co najmniej  1000 osób ( na koniec roku 2011 zatrudnienie wyniosło 1560 osób), dzięki czemu firma przyczyni się do obniżenia bezrobocia w regionie.

Nabycie 21 ha gruntów sąsiadujących z firmą stanowi kolejny milowy krok w historii rozwoju Spółki, ponieważ daje nam możliwości dalszego wzrostu potencjału i wykorzystania istniejących szans rynkowych tak w kraju jak i za granicą. Niepoprawny optymizm pozwala mi wierzyć, że jeszcze w tym roku efektem naszych prac będą nowe hale produkcyjne, co z pewnością umożliwi nam umacnianie naszej wiodącej pozycji w branży stolarki oraz dalszą penetrację rynków, na których obecnie działamy jak również ekspansję na nowe rynki, na których wcześniej, z uwagi na ograniczone możliwości produkcyjne, nie mogliśmy wkroczyć z pełnym impetem.. Powierzchnia, którą zakupiliśmy oferuje nam duże możliwości rozwoju i z pewnością wpłynie na dynamikę całego przedsiębiorstwa, ale również jakość oferowanych produktów i zakres samej oferty.”- powiedział Leszek Gierszewski, Prezes DRUTEX S.A.