Drewniane  okna EC 90 SR 46  gwarancją ciszy!
Drewniane okna EC 90 SR 46 gwarancją ciszy!

Przy wyborze okien coraz częściej zwracamy uwagę nie tylko na walory estetyczne czy ochronę przed warunkami atmosferycznymi, ale również na parametr akustyczności okien. Jest to decydujący argument szczególnie w dużych aglomeracjach miejskich, gdzie poziom hałasu jest najwyższy. Komfort spokoju w nowoczesnych budynkach zapewni zastosowanie eleganckich okien drewnianych EC 90 SR 46 wprowadzonych do oferty firmy POL – SKONE w roku 2011 cechujących się ponadnormatywnym współczynnikiem izolacyjności akustycznej.

Drewniane okna są chętnie wybierane ze względu na klasyczne, naturalne piękno. Jako jeden z kluczowych elementów fasady często podkreślają jej estetykę i nadają budynkowi unikalny wygląd.

Okna EC 90 SR 46 firmy POL-SKONE doskonale wpisują się we współczesne trendy nowoczesnego budownictwa przyjaznego środowisku. Nie tylko elegancko się prezentują, lecz również posiadają bardzo dobre parametry techniczne. Oprócz walorów cieplnych i estetycznych okna EC 90 SR 46 zapewnią również ochronę akustyczną na wysokim poziomie, co jest ważne szczególnie w budynkach położonych w pobliżu ruchliwych ulic czy skwerów. Poziom izolacyjności akustycznej okna wynosi Rw = 46 dB, czyli jest prawie o jedną trzecią wyższy niż w standardowych rozwiązaniach. Na podwyższenie poziomu akustyczności pozytywnie wpływa zastosowanie w oknach EC 90 SR 46 specjalnego pakietu szybowego o izolacji akustycznej Rw(C;Ctr)=51(-2;-7) dla okna referencyjnego. Doskonałą izolację akustyczną okien zapewnia specjalna budowa, w której wykorzystane zostały dwie tafle szkła o różnej grubości. Szyby laminowane pokryte są folią akustyczną. Ponadto zastosowano elastyczne połączenia między szybami, zaś przestrzeń między nimi wypełniono gazami o właściwościach tłumiących. Wmontowane 3-poziomowe uszczelnienia Inter-Deventer stanowią dodatkową ochronę zarówno pod względem izolacji akustycznej jak i cieplnej. Spokój i cisza, jaką da zastosowanie w domu okien EC 90 SR 46 pozwoli podnieść komfort życia jego mieszkańców.

Okno EC 90 SR 46 w klasycznym salonie inspirowanym barwami natury. Fot. POL-SKONE

Elegancja w naturalnym stylu
Wysoka jakość drewna to jeden z najistotniejszych czynników wpływających na trwałość okien. Jednoramowe okna EC 90 SR 46 zostały wyprodukowane z solidnej kantówki sosnowej klejonej warstwowo, grubość skrzydła i ościeżnicy wynosi 90mm. W zależności od koloru drewno okno poddawane jest malowaniu trzy lub czterowarstwowo. Zwiększa to dodatkowo jego odporność zarówno na warunki atmosferyczne, jak i korozję biologiczną. Zastosowane w oknach EC 90 SR 46 okucia obwiedniowe Roto NT z funkcją mikrowentylacji, wpływają na lepszą cyrkulację powietrza. Wmontowany okapnik aluminiowym z wkładką termiczną zabezpiecza przed przenikaniem chłodu w strefie podokiennika, zaś rama i fasada budynku są chronione przed zaciekami i zabrudzeniami. Pięć sposobów otwierania pozwala na dopasowanie okna do miejsca jego użytkowania. Szerokie możliwości wyboru kreacji wyglądu okna uzupełnia kilka rodzajów szprosów, kilka rodzajów kolorów okapnika, okapniczka i osłonek na zawiasy.