SILVERSTAR  SUPERSELEKT 60/27 T z firmy EUROGLAS:<br>
Przejrzysta  ochrona przeciwsłoneczna najwyższej jakości
SILVERSTAR SUPERSELEKT 60/27 T z firmy EUROGLAS:<br> Przejrzysta ochrona przeciwsłoneczna najwyższej jakości

Bützberg (Szwajcaria), 22 listopada 2011. Szkło fasadowe w obecnych czasach musi posiadać wszechstronną funkcjonalność: Gdy na zewnątrz jest gorąco, powinno wpuszczać do środka możliwie najmniej ciepła. Gdy jesienią lub zimą spadają temperatury, oczekujemy, aby zatrzymywało jak najwięcej ciepła wewnątrz pomieszczeń. Jednocześnie przez cały rok do wnętrza powinno wpadać możliwie dużo światła dziennego. Wydajność tych pozornie przeciwstawnych sobie właściwości wyraża się w tzw. selektywności. Jednokomorowe szkło zespolone SILVERSTAR SUPERSELEKT 60/27 T produkowane przez EUROGLAS osiąga najwyższe wartości, wyznaczając tym samym nowe standardy w grupie szkieł fasadowych.

Możliwości konstrukcyjne oraz rosnące wymagania energetyczne znacznie zwiększyły kompleksowość projektów szklanych fasad. Proste rozwiązania, takie jak maksymalna ochrona przeciwsłoneczna w krajach południowych, czy też wysoka izolacja cieplna na północy nie są w stanie sprostać aktualnym wymaganiom w budownictwie – zwłaszcza w takich regionach, gdzie amplituda temperatur między latem a zimą osiąga ok. 60 stopni. Szkła combi są w takim przypadku dobrym wyborem, mimo to mają one jednak często tę wadę, że pochłaniają duże ilości światła dziennego. Ważnym parametrem jest zatem poziom selektywności „S“, który wyraża stosunek przenikania światła i całkowitej przepuszczalności energii (wartość g).
W tradycyjnym szkle wynosi ona około 1,4, natomiast przy produktach najwyższej klasy prawie 2,0. W nowym SILVERSTAR SUPERSELEKT 60/27 T udało się jeszcze bardziej zwiększyć selektywność do poziomu 2,22. Wartość ta jest wynikiem wysokiej przepuszczalności światła wynoszącej ok. 60% i wartości g na poziomie 27%. W praktyce oznacza to obniżenie kosztów klimatyzacji i odpowiednio dużą ilość światła dziennego w pomieszczeniu.

Możliwe jest to dzięki trzem warstwom srebra w powłoce, znajdującej się w szybie zespolonej na pozycji 2 (czyli na wewnętrznej stronie szyby zewnętrznej). Współczynnik przepuszczalności ciepła (wartość Ug) całego zespolenia wynosi w takim przypadku 1,0 W/m2K, spełniając jednocześnie najwyższe wymagania ochrony cieplnej w porze zimowej. Dzięki temu SILVERSTAR SUPERSELEKT 60/27 T może być stosowany zarówno w wielkopowierzchniowych przeszkleniach fasadowych, jak i w mniejszych projektach z wysokimi wymaganiami ochrony przeciwsłonecznej.

Sprawna logistyka i krótkie terminy dostaw dzięki „T-Coating“
Litera „T“ znajdująca się przy nazwie produktu oznacza „temperable“, czyli hartowalne. Szkła typu T oferują architektom większą elastyczność projektową w fazie realizacji, ponieważ skracają w znacznym stopniu terminy dostaw. Dotyczy to zwłaszcza przypadku konieczności szybkiego wykonania dodatkowych elementów szklanych. Firma zajmująca się obróbką szkła może korzystać w takich przypadkach ze szkła z powłoką, które zostanie docięte, a następnie poddane procesowi hartowania. Dzięki temu szyby uzyskają właściwości szkła bezpiecznego hartowanego (ESG). Eliminuje to całkowicie konieczność dodatkowego powlekania szkła
w formatkach, co dotychczas niejednokrotnie było problemem wykonawców i projektantów ze względu na długi okres oczekiwania.