Mały, piękny i  wszechstronny – modułowy system sterowania NiceWay
Mały, piękny i wszechstronny – modułowy system sterowania NiceWay

Miniaturyzacja, wielozadaniowość i styl – te trzy cechy charakteryzują dziś elektronikę użytkową, bez której nie wyobrażamy sobie życia. Firma Nice udowadnia, że wszystkie te zalety mogą dotyczyć nie tylko telefonów komórkowych i komputerów, ale też systemów do sterowania automatyką dla domu.

Wraz z rozwojem systemów automatyki sterowanie wieloma urządzeniami staje się zadaniem coraz bardziej złożonym. To, co kiedyś wydawało się ekstrawagancją, dziś jest standardem, a nawet koniecznością – automatyczne bramy, rolety, szlabany czy systemy oświetleniowe i nawadniające są podstawą wygody i bezpieczeństwa. Modułowy system sterowania NiceWay pokazuje jednak, że zarządzanie nawet skomplikowanymi instalacjami nie musi być problematyczne, a jeden elegancko zaprojektowany nadajnik może obsługiwać zdalnie wiele urządzeń z dużych odlegości.

Sercem każdego urządzenia sterującego NiceWay jest bezprzewodowy moduł sterujący, fot.Nice

Moduły szyte na miarę
Gdy w domu, biurze czy hotelu zainstalowanych jest kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt bram, rolet, szlabanów i systemów oświetleniowych, sterowanie może być zadaniem trudnym, jeśli nie jest wsparte zintegrowanym systemem zarządzania. NiceWay pozwala robić to jednak jednym palcem bez konieczności wstawania zza biurka.


Sercem każdego urządzenia NiceWay jest bezprzewodowy moduł sterujący o rozmiarach niewiele większych od pudełka zapałek. Wszechstronny pilot umożliwia obsługę do 80 grup automatyki lub do 240 niezależnych kanałów. Kompatybilność z systemami Nice 433,92MHz Ergo, Plano, FloR i VeryVR (oraz Flo i Smilo w wybranych modułach) gwarantuje wspópracę z pełną gamą urządzeń, a przenośne programatory ułatwiają konfigurację i użytkowanie.


W przypadku systemów NiceWay określenie „szyte na miarę” odnosi się nie tylko do funkcjonalności, ale również do intrygującego, włoskiego designu Nice. Moduły nadajnika mogą być umieszczane w kilku rodzajach osłon: plakietkach naściennych, wstrząsoodpornych uchwytach i brelokach, a dzięki niebanalnej kolorystyce mogą stać się elementem dekoracyjnym, dobrze komponującym się z wystrojem wnętrza. Materiały użyte w urządzeniach charakteryzują się trwałością, odpornością na uderzenia i ergonomią, a gumowa membrana i osłona modułu zapewniają długą żywotność podzespołów.

Wstrząsoodporna gumowa osłona Stone dostępna jest w neutralnych lub jaskrawych kolorach, fot. Nice

Niezawodny w każdych warunkach
Szczególnie w zmiennych warunkach pogodowych kluczem do skutecznego sterowania automatyką jest uniezależnienie działania elektroniki od ekstremalnych zjawisk atmosferycznych. Producent zadbał, by modułowy system NiceWay mógł sterować automatyką w temperaturach od
-20 do 55 st. C, w deszczu i na wietrze. Jednak w razie niepogody długie spacery na zewnątrz nie będą konieczne dzięki imponującemu zasięgowi urządzenia, sięgającemu nawet 200 metrów w terenie otwartym. Zasięg wewnątrz budynków to równie imponujące 35 metrów, a przedłużona żywotność baterii gwarantuje pracę pilota przez dwa lata bez konieczności wymiany akumulatorów.
System NiceWay to rozwiązanie skierowane do klientów, którzy chcą mieć pod kontrolą zarówno pojedyncze, jak i skomplikowane systemy automatyki. Elastyczność, wielozadaniowość i nowoczesne wzornictwo przekonają nawet najbardziej wymagających.