100 par drzwi marki Wiśniowski otwiera stadion Legii
100 par drzwi marki Wiśniowski otwiera stadion Legii

Już wkrótce Polska będzie gospodarzem Piłkarskich Mistrzostw Europy – Euro 2012. Wiele stadionów musiało przejść gruntowne modernizacje. Wśród nich stadion Legii w Warszawie, obecnie przez wielu uważany za wzorcowy obiekt sportowy. Przy przebudowie stadionu szczególny nacisk położono na bezpieczeństwo oraz sprawną komunikację wewnątrz obiektu. Wykorzystane przy realizacji projektu drzwi marki Wiśniowski idealnie spełniają wymogi najwyższych standardów stawiane przez UEFA i FIFA.

Stadion Legii Warszawa. Fot. Wiśniowski

Warszawski Stadion Legii to jeden z najbardziej funkcjonalnych obiektów sportowych w Polsce, a nawet Europie. Jego najwyższe standardy widoczne są na każdym kroku. Nowoczesna konstrukcja trybun, komfortowe siedziska, doskonałe zaplecze gastronomiczne, klub fitness oraz klinika rehabilitacyjna. Stadion na ponad 31 tysięcy miejsc stanowił wyzwanie pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa, dlatego też zdecydowano się na zastosowanie najwyższej jakości materiałów oraz wyposażenia. Nowo wstawione stalowe drzwi profilowe marki WIŚNIOWSKI spełniają podwyższone wymagania stawiane przez światowe organizacje piłkarskie. To połączenie bezpieczeństwa i nowoczesnego designu.

Drzwi przymykowe dwuskrzydłowe marki WIŚNIOWSKI – stadion Legii w Warszawie. Fot. Wiśniowski

Ponad 100 par bezpiecznych wejść
Zapewnienie bezpieczeństwa na stadionie stanowiło najważniejsze zadanie przed którym stanęli architekci. Ciągi komunikacyjne na stadionie zostały precyzyjnie zaprojektowane, aby mogły się nimi sprawnie przemieszczać tysiące osób. Przejścia musiały więc zostać wyposażone w drzwi, które jakością i standardami bezpieczeństwa będą dostosowane do restrykcyjnych wymogów UEFA i FIFA. Inwestor wybrał stalowe drzwi profilowe marki WIŚNIOWSKI. Przy realizacji projektu wykorzystano ponad 100 par drzwi przymykowych, w wersji jednoskrzydłowej i dwuskrzydłowej. Zamknięte stalowe profile połączone ze sobą metodą spawania tworzą mocną i odporną na uszkodzenia mechaniczne konstrukcję, która jednocześnie spełnia wysokie wymagania estetyczne. Połączenia są szlifowane
i polerowane, dzięki czemu ramy uzyskują gładki i harmonijny wygląd. Zastosowanie tej technologii w znacznym stopniu podnosi parametry wytrzymałościowe drzwi, przez co mogą być poddawane intensywnej eksploatacji. Podczas nowoczesnych zabiegów antykorozyjnych są ponadto zabezpieczane przed szkodliwym działaniem promieni UV oraz warunków atmosferycznych. Powłoki antykorozyjne nakłada się na stalowe profile oczyszczone obróbką strumieniowo – ścierną, co zapewnia pewną ochronę. Nowoczesna linia technologiczna do lakierowania farbami podkładowymi oraz malowania proszkowego gwarantuje najwyższą jakość produktu, czego dowodem jest 5 letnia gwarancja na powłokę antykorozyjną.

Najwyższe standardy bezpieczeństwa i designu
W kwestii bezpieczeństwa UEFA i FIFA narzuca bardzo restrykcyjne wymogi, dlatego na stadionie Legii okucia drzwiowe oraz wyposażenie dodatkowe drzwi WIŚNIOWSKI zostały dobrane do podwyższonych potrzeb tego obiektu. Stadion to miejsce imprez masowych, więc niezbędne było zastosowanie okuć antypanicznych, umożliwiających szybkie i bezpieczne otwarcie się drzwi w razie konieczności szybkiego opuszczenia obiektu. Zarówno okucia jak i klamki zostały wykonane ze stali nierdzewnej, co nie tylko podnosi jakość drzwi, ale także ich walory estetyczne. Co więcej zastosowanie koloru neutralnego aluminium (RAL 9006), podkreśliło nowoczesny charakter stadionu. Drzwi w tym kolorze, z wypełnieniem w postaci szyb bezpiecznych stanowią neutralny element wystroju idealnie wpasowując się w modernistyczny klimat stadionu. Drzwi marki WIŚNIOWSKI to gwarancja najwyższej jakości i nowoczesnego designu.