Szkło laminowane SGG STADIP SILENCE dba o to, by do naszych uszu docierało nie więcej decybeli niż powinno. To ważne zwłaszcza wtedy, gdy praca lub dom znajdują się w hałaśliwym miejscu - przy ruchliwej ulicy, w sąsiedztwie lotniska, czy w pobliżu kolei.
Hałas to jeden z problemów współczesnego świata. Żyjąc w mieście otoczeni jesteśmy dźwiękami, które często mają tak wysokie natężenia, że utrudniają nam pracę i sen. Bezpieczne szkło laminowane akustyczne SGG STADIP SILENCE firmy Saint-Gobain Glass ochroni nas przed nadmiernymi decybelami. Folia PVB Silence znajdująca się pomiędzy dwiema szybami skutecznie tłumi wszelkie dźwięki dochodzące z zewnątrz, dzięki czemu możemy spać i pracować spokojnie. Efekty zastosowania szkła SGG STADIP SILENCE można łatwo zmierzyć: izolacyjność akustyczna (różnica między hałasem na zewnątrz a wewnątrz pomieszczenia) szkła monolitycznego o grubości 6 mm wynosi 32 dB, a szkła o tym samym ciężarze 33.1 SGG STADIP SILENCE wynosi 35 dB. Co ważne, przy skali wyrażonej w decybelach różnica wynosząca 3dB oznacza podwojenie źródeł hałasu.
Dzięki właściwościom izolacji akustycznej szkło SGG STADIP SILENCE idealnie sprawdzi się w miejscach narażonych na podwyższony poziom hałasu, takich jak budynki mieszkalne, biurowe i przemysłowe położone w pobliżu lotnisk, torów kolejowych, autostrad, czy też w centrum dużego miasta. Zastosowane w oknach dachowych pozwala na znaczne wytłumienie dźwięków deszczu i gradu padającego na szyby montowane w połaciach dachu. W tym użyciu zapewnia także bezpieczeństwo ludzi, ponieważ chroni przed wpadnięciem przedmiotu do środka pomieszczenia.
Folia PVB Silence nie pogarsza właściwości bezpieczeństwa: szkło SGG STADIP SILENCE posiada tę samą klasę bezpieczeństwa według normy PN-EN 356 co odpowiednie klasyczne szkło laminowane SGG STADIP PROTECT, np. P2A dla 44.2 i P4A dla 44.4.
Dziecko stojące na parapecie okna zawsze przyprawia nas o lęk. W wyobraźni widzimy co się może zdarzyć... Jednak gdy w naszych oknach znajduje się szkło laminowane SGG STADIP PROTECT nie musimy już reagować nerwowo. Jak wskazuje określenie „protect” jest to szkło z funkcją ochronną. Podobnie jak w poprzednim przypadku, właściwości zabezpieczające zapewniane są poprzez specjalną folię (w tym wypadku jest to PVB – butyral poliwinylu). W razie stłuczenia szkła, odłamki pozostają przyklejone do folii, co minimalizuje ryzyko ewentualnego skaleczenia. Ponadto, folia zatrzymuje też przedmioty stałe, nie pozwalając im na wpadnięcie do środka. Wreszcie zaś, zostaje zachowana wytrzymałość szczątkowa szyby, co oznacza, że szkło pozostaje na miejscu do czasu wymiany. Ten typ ochrony wskazany jest w miejscach, w których przebywają dzieci – w żłobkach, przedszkolach, szkołach oraz w obiektach użyteczności publicznej takich jak muzea czy galerie. Szkło bezpieczne warto również stosować w budownictwie prywatnym, tym bardziej, że funkcję ochronną można swobodnie łączyć z ochroną przeciwsłoneczną czy niskoemisyjnością, a nawet dekoracją, ponieważ do produkcji SGG STADIP PROTECT mogą być wykorzystane niektóre typy szkła ornamentowego. Ponadto folia PVB dostępna jest w kilku wersjach kolorystycznych, m.in. bezbarwnej, opalizującej lub barwionej, także jej obecność możne pozostać niezauważona, lub wręcz przeciwnie – można ją podkreślić.