GLOTECH - Elementy złączne ze stali nierdzewnej A2 dla stolarki otworowej
GLOTECH - Elementy złączne ze stali nierdzewnej A2 dla stolarki otworowej

W świetle dynamicznego rozwoju branży stolarki otworowej, wysokiej jakości elementy złączne odgrywają kluczową rolę w zapewnianiu trwałości, stabilności i estetyki wyrobów. Z tego powodu Fabryka Pił i Narzędzi WAPIENICA, znana z doskonałej jakości narzędzi skrawających GLOBUS®, postanowiła odpowiedzieć na rosnące potrzeby rynku, wprowadzając na rynek markę GLOTECH® - dedykowaną takim produktom jak elementy złączne dla branży stolarki otworowej.

Korzystając z wieloletniego doświadczenia i zaufania klientów, marka GLOTECH® oferuje rozwiązania oparte na stali nierdzewnej A2 i kwasoodpornej A4. To grupy stopów stali o znacznie obniżonej zawartości węgla, które odznaczają się wysoką odpornością na korozję przy oddziaływaniu warunków atmosferycznych, kwasów o niskim stężeniu, soli, tlenków.

Niezwykle szeroki wachlarz wprowadzonych asortymentów, pozwala na zastosowanie ich w wielu segmentach gospodarki, takich jak: przemysł spożywczy, chemiczny i maszynowy, przemysł produkujący konstrukcje budowlane z drewna, branża producentów architektury ogrodowej z drewna i aluminium, branża meblarska i dekarska, przemysł stoczniowy i jachtowy, branża inżynierii sanitarnej zajmująca się: ogrzewaniem, wentylacją, klimatyzacją, oczyszczalnie ścieków, branża fotowoltaiczna, rolnictwo i przetwórstwo rolne oraz oczywiście przemysł bazujący na produktach z aluminium (konstrukcje fasadowe, stolarka otworowa).

Branża stolarki otworowej każdego dnia wykonuje setki tysięcy różnego rodzaju połączeń, pozwalających na stabilne i wytrzymałe zespolenie wielu elementów składających się na gotowy już produkt. Dlatego w ofercie marki GLOTECH® dla branży produkcji stolarki otworowej można znaleźć m.in. takie produkty ze stali nierdzewnej jak:

 

 • Wkręty dociskowe EZ4026 z gniazdem 6-kąt i końcem płaskim wg. ISO 4026
 • Wkręty dociskowe EZ4027 z gniazdem 6-kąt i końcem stożkowym wg. ISO 4027
 • Wkręty dociskowe EZ4029 z gniazdem 6-kąt i końcem wgłębnym wg. ISO 4029
 • Wkręty EZ14583 z łbem płasko-soczewkowym TORX wg. ISO 14583
 • Wkręty EZ0965 z łbem stożkowo-płaskim PH wg. DIN 965
 • Wkręty EZ14581 z łbem stożkowo-płaskim TORX wg. ISO 14581
 • Wkręty samowiercące EZ7504 z łbem 6-kąt wg. DIN 7504 K
 • Blachowkręty EZ7981 z łbem płasko-soczewkowym PH wg. DIN 7981 C
 • Blachowkręty EZ7982 z łbem stożkowo-płaskim PH wg. DIN 7982 C             
 • Blachowkręty EZ14585 z łbem płasko-soczewkowym TORX wg. ISO 14585
 • Śruby EZ10642 z łbem stożkowo-płaskim gniazdo 6-kąt  wg. ISO 10642
 • Kołki sprężyste EZ8752 z materiału 1.4310 wg. ISO 8752
 • Podkładki EZ27619 stożkowe pełnometalowe wg. NF E 27-619
 • Nitonakrętki mini stożek EZ1021
 • Nitonakrętki stożek EZ1023
 • Płytki osadcze EZ6799 z materiału 1.4122 wg. DIN 6799

Jednak oferta GLOTECH® sięga dalej niż tylko standardowe produkty. Rozwiązania dla tej branży są o wiele szersze i obejmują także wyroby produkowane w oparciu o dokumentację techniczną klienta. Mogą to być elementy wyprodukowane nie tylko z materiału nierdzewnego, ale i również z innych gatunków materiałów. Dostarczenie produktów typu kołki wbijane/walcowe, kostki ślizgowe, nity zatrzaskowe, niestandardowe wkręty, blachowkręty, śruby, oraz wyroby odlewane wysokociśnieniowo o wysokiej dokładności nie stanowi dla nas problemu.

Zbudowany specjalnie dla tego asortymentu zespół wsparcia technicznego z wieloletnim doświadczeniem, stanowi niezastąpione źródło wiedzy i wsparcie dla klientów. Szczególnie tych klientów, którzy poszukują rozwiązań spełniających ich oczekiwania, lub pozwolą na wdrożenie indywidualnie dedykowanych projektów elementów złącznych w ich branżach.

GLOTECH® to nie tylko dostawca produktów, to partner, który zrozumie Twoje potrzeby i pomoże znaleźć optymalne rozwiązania dla Twojego przedsiębiorstwa. Chętnie wesprzemy Cię naszym doradztwem technicznym. Zespół wsparcia technicznego w ścisłej współpracy z odbiorcami, gotowy jest na opracowanie dedykowanych komponentów i indywidualnych rozwiązań mocujących do specjalnych zastosowań w innych branżach przemysłu - GLOTECH® to odpowiedź na Twoje potrzeby.

źródło: GLOTECH®