EPPA uczestniczy w największych europejskich wystawach branży okiennej w 2024 roku
EPPA uczestniczy w największych europejskich wystawach branży okiennej w 2024 roku

Europejskie Stowarzyszenie Profili Okien PVC i Pokrewnych Produktów (EPPA) z zadowoleniem informuje o udziale w udanej wystawie BUDMA w Polsce. W przyszłym tygodniu odbędzie się również FENSTERBAU FRONTALE w Norymberdze od 19 do 22 marca 2024 roku. EPPA ivzw będzie reprezentowana na targach, tym razem we współpracy z RAL Gütegemeinschaft Kunststoff-Fensterprofilsysteme e.V. (GKFP) w hali 4A - stoisko 129. Ponadto oba stowarzyszenia zorganizują program wykładów na różnorodne interesujące tematy w oficjalnym FORUM FENSTERBAU FRONTALE 21 marca od 10:30 do 14:00. Hasłem występu EPPA i GKFP na targach będzie "renowacja - wykorzystajmy to, co mamy i ulepszmy to".

Przedstawiciele EPPA byli obecni przez wszystkie dni wydarzenia na wystawie BUDMA w Poznaniu (od 29 stycznia do 2 lutego 2024 roku). Marek Karwowski i Karol Pięta (przedstawiciele EPPA Polska) wspólnie przedstawili najnowsze aktualizacje branżowe podczas konferencji pt. "Wpływ recyklingu na ślad węglowy produktu i certyfikaty energetyczne budynków". Oboje będą mieli również szansę zaprezentować projekt recyklingu okien OKNOREC bezpośrednio ze sceny podczas FORUM na FENSTERBAU FRONTALE.

Jako część FORUM na FENSTERBAU FRONTALE, GKFP i EPPA przygotowały program, który obejmuje sześć prezentacji ekspertów z różnych stowarzyszeń i instytutów, skupiających się na "Renowacji" podczas półdniowego wydarzenia. Wszystkie zainteresowane strony są zaproszone do udziału w FORUM FRONTALE 21 marca 2024 roku, od 10:30 do 14:00, oraz odwiedzenia stoiska w celu dalszego zaangażowania.

Blok tematyczny rozpocznie się od przeglądu kampanii Renovate Europe, w której EPPA jest aktywnym uczestnikiem. Inicjatywa prowadzona przez EuroACE - Budynki Energooszczędne, ma na celu zwiększenie niskiego wskaźnika renowacji w Europie (<1%) do celu Komisji Europejskiej wynoszącego 3%, poprzez ukierunkowane działania wspierające transformację zasobów budynków. Perrine Ethuin z BASF, wiceprzewodnicząca kampanii Renovate Europe, omówi środki inicjatywy.

Następnie Cosima Wörle z Instytutu Fraunhofera do Fizyki Budynków (IBP) przedstawi naukowy przegląd związku między wykorzystaniem energii odnawialnej do ogrzewania a energooszczędnymi osłonami budynków w zgodzie z celami klimatycznymi UE.

Gerald Feigenbutz, tymczasowy Dyrektor Zarządzający EPPA ivzw, Bruksela, zaktualizuje działalność polityczną stowarzyszenia, skupiając się na tematach istotnych dla branży, takich jak wskaźniki renowacji, CPR, EPR i wiadomości dotyczące recyklingu starych okien. Na wydarzeniu zostanie również oficjalnie ujawniony nowy Dyrektor Zarządzający EPPA.

Następnie Dirk R. Schmidt przedstawi się jako nowy Dyrektor Zarządzający RAL Gütegemeinschaft Kunststoff-Fensterprofilsysteme e.V. (GKFP), omawiając obecne i przyszłe projekty stowarzyszenia. Bernhard Elias, Kierownik ds. Zapewnienia Jakości w GKFP, poruszy kwestię metod czyszczenia okien PVC i ich wpływu na trwałość okien, opierając się na wynikach projektu.

Program zakończy się prezentacją Aleksandra Franka, Przewodniczącego Zarządu EPPA ivzw, przedstawiającego działania Prowindo, inicjatywy dla efektywności energetycznej, możliwości recyklingu i ochrony klimatu dla okien PVC-U w Niemczech. Stowarzyszenia i instytuty zaangażowane w Prowindo omówią swoje wkłady w pozycjonowanie okien PVC jako zrównoważonych produktów budowlanych, po czym nastąpi dialog z publicznością.

Aby uzyskać więcej informacji na temat EPPA, zapraszamy na stronę internetową EPPA.