Ukryte uchwyty kieszeniowe WALA
Ukryte uchwyty kieszeniowe WALA

Uchwyty kieszeniowe stanowią inspirujące rozwiązanie dla architektów, którzy dążą do tworzenia projektów o niezwykłej estetyce i nowoczesnym charakterze.

Wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej lub aluminium, uchwyty otwierają przed twórcami możliwości eksperymentowania z kształtem, kolorem i teksturą. Paleta kolorów RAL, technika anodowania oraz powłoka INOX pozwalają na dopasowanie każdego elementu zarówno do wizji, jak i stylistyki budynku lub pomieszczenia. Są równocześnie synonimem jakości i awangardy, ponieważ łączą w sobie innowacyjność oraz doskonałe wykonanie. Stają się znakiem rozpoznawczym nowoczesnych projektów architektonicznych. Dzięki nim marzenia projektowe można przekształcić w rzeczywistość, tworząc niepowtarzalne dzieła sztuki architektonicznej, które zachwycą wszystkie zmysły.

Ukryte uchwyty do drzwi – nietuzinkowe rozwiązanie dla najbardziej wymagających

Uchwyty kieszeniowe WALA to rozwiązanie, które zachwyca swoim dyskretnym charakterem, nadając jednocześnie każdemu projektowi unikalnego i ekskluzywnego wyrazu. Wyróżniają się niewidocznym designem, który przyciąga uwagę swoją subtelnością. Dzięki ergonomicznemu kształtowi ukrytej części chwytnej, możliwe jest wykorzystanie dodatkowych technologii z zakresu systemów kontroli dostępu, takich jak sensory dotyku, czytniki linii papilarnych i podświetlenie LED. Zamontowane w drzwiach nie tylko cieszą użytkowników swoją estetyką, ale również oferują doskonałe zabezpieczenie przed nieuprawnionym dostępem.

Kiedyś uchwyty kieszeniowe kojarzyły się jedynie z drzwiami przesuwnymi. Teraz idealnie wpasowują się w drzwi zewnętrzne, pięknie podkreślając wejście do domu. Możliwości precyzyjnego dopasowania długości profilu pod indywidualne zapotrzebowanie oraz całkowite wkomponowanie ich w konstrukcję drzwi sprawiają, że ukryte uchwyty to nietuzinkowe rozwiązanie, które odpowiada na potrzeby najbardziej wymagających architektów i użytkowników.

Firma WALA doskonale rozumie rosnące oczekiwania swoich klientów, dlatego nieustannie dąży do rozwijania oferty i dostarczania klientom innowacyjnych produktów. Niesamowitym rozwiązaniem, obok którego nie można przejść obojętnie jest wykończenie uchwytów do drzwi metodą sublimacji imitującej drewno. To wyjątkowo efektowne i oryginalne podejście, a dopasowany kolor do panelu drzwiowego sprawia, że całość wygląda niczym rzeźba w drewnie. Nietuzinkowość rozwiązania, przyciąga uwagę i nadaje drzwiom wyjątkowego charakteru. Warto pamiętać, że nie jest to kolejna masowa produkcja, lecz produkt PREMIUM, który podkreśla indywidualizm i cechuje się wysoką jakością. Dostępny na specjalne zamówienie.

 

Systemy kontroli dostępu w uchwytach kieszeniowych – czy to się sprawdza?

Elektronika w uchwytach kieszeniowych to innowacyjne rozwiązanie, które cieszy się dużą popularnością, ponieważ sprawdza się zarówno w przypadku projektów prywatnych, jak i firmowych. Uchwyty kieszeniowe mają możliwość implementacji różnych sensorów dotyku, mikrosensorów oraz mikroprzełączników. Wspierają w ten sposób obsługę elektrozaczepów i elektrozamków, umożliwiając łatwe otwieranie i zamykanie drzwi. Co więcej, stosując je z podświetleniem istnieje możliwość sterowania punktami świetlnymi w uchwycie, czy ustawienia podświetlenia czasowego. Systemy te pozwalają na integrację z zewnętrznymi urządzeniami, takimi jak oświetlenie budynku. Ale to jeszcze nie wszystko!

Seria uchwytów kieszeniowych K1 pozwala na zamontowanie czytnika RFID, który może obsługiwać do 150 breloków. Idealne rozwiązanie dla małych firm i domów. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie czytnika linii papilarnych, który może obsługiwać do 500 odcisków palców. Jest to rozwiązanie elastyczne, stające się coraz bardziej atrakcyjną opcją dla projektantów wnętrz oraz właścicieli nieruchomości. Nie tylko ułatwia życie codzienne, ale również podnosi poziom bezpieczeństwa oraz estetyki w różnych środowiskach, zarówno mieszkalnych, jak i komercyjnych. Uchwyt kieszeniowy nie tylko wygląda lepiej niż tradycyjne rozwiązania, lecz także holistycznie odpowiada na potrzeby współczesnego świata.

Uchwyty kieszeniowe z podświetleniem LED – elegancja i funkcjonalność w jednym

Uchwyty kieszeniowe to niewątpliwie rozwiązanie, wobec którego nie da się przejść obojętnie. Ich wygląd przyciąga wzrok, sprawiając, że drzwi prezentują się niezwykle elegancko. Jednak gdy całość zostaje wzbogacona o podświetlenie LED, staje się jeszcze bardziej imponująca.

Podświetlane uchwyty do drzwi to estetyczny dodatek, który doceni każdy. Dzięki delikatnemu, subtelnie skoncentrowanemu światłu LED, o możliwych kolorach podświetlenia, takich jak biały zimny, biały ciepły, biały neutralny i niebieski, uchwyty do drzwi zyskują estetyczny walor, który pozwala je dopasować do różnych stylów i preferencji architektonicznych. Dla nietuzinkowych projektów warto rozważyć zastosowanie taśmy LED RGB ze sterowaniem za pomocą pilota, który pozwala ustawić kolor podświetlenia, odcień,  nasycenie, jasność, sekwencję zmiany koloru. Taśma LED pomimo niskiego poboru energii oferuje piękne, stałe światło bez efektu migotania, co sprawia, że drzwi będą prezentować się okazale również nocą! W przypadku uchwytów kieszeniowych serii KA, które wykonane są z aluminium, stosowana jest taśma LED, natomiast seria K1 i K2 - stalowa, pozwala na montaż punktów LED.

Architekci, w swoich projektach, często uwzględniają uchwyty kieszeniowe jako element dekoracyjny, który wyróżnia drzwi i przyciąga wzrok. Równocześnie pełnić one mogą funkcję praktyczną, działając jako oświetlenie nocne. Dzięki temu znacznie łatwiej odnaleźć drzwi w ciemności. Warto zauważyć, że podświetlane uchwyty do drzwi są energooszczędne, co pozwala na obniżenie kosztów eksploatacyjnych. Dla uchwytów, które są narażone na wibracje, wstrząsy i intensywne użytkowanie, oświetlenie LED jest idealnym rozwiązaniem. Długa żywotność i trwałość LED-ów wpływają na ich niezawodność, a przy tym cieszą oko niezawodnym światłem przez długi czas.

To idealny sposób aby stworzyć unikalny, designerski wygląd zarówno wnętrza, jak i samych drzwi, a przy okazji dać klientom rozwiązanie niezwykle praktyczne. Uchwyty do drzwi wzbogacone o subtelne i nadające klasy podświetlenie są ciekawym urozmaiceniem, zastępującym klasyczną klamkę. 

 Biblioteka BIM — modele 3D uchwytów kieszeniowych

WALA stawia na nowoczesność, dlatego stara się jak najbardziej ułatwić architektom oraz projektantom proces wyboru odpowiednich rozwiązań. Modele 3D uchwytów kieszeniowych sprawiają, że dobór odpowiednich materiałów i produktów staje się znacznie łatwiejszy i bardziej precyzyjny. Dzięki nim można dokładnie ocenić, jak dany uchwyt będzie prezentować się w konkretnym projekcie i precyzyjnie dopasować jego wygląd, kształt, rozmiar do ogólnej stylistyki. To w znacznym stopniu przekłada się na oszczędność czasu, a także na spójny i harmonijny design.

W przygotowanych przez firmę modelach 3D uchwytów kieszeniowych każdy znajdzie coś dla siebie! Można je znaleźć na stronie www.wala.pl przy niemalże każdym uchwycie w folderze BIM. Dostępnych jest wiele różnych modeli oraz kształtów, dzięki czemu można precyzyjnie dopasować uchwyty do charakteru wnętrza, budynku, a także samych drzwi. Niezależnie od tego, czy projekt zakłada nowoczesny minimalizm, klasyczny elegancki styl czy coś zupełnie nowatorskiego, modele 3D pozwalają wybrać uchwyty kieszeniowe, które doskonale wpasują się w finalną koncepcję. Co więcej, są one przygotowane z najwyższą starannością i dbałością o najmniejszy szczegół, aby podczas wizualizacji uzyskać realistyczny wygląd. Ukryte uchwyty kieszeniowe są nietuzinkowe.

 

źródło: WALA