Bezpieczny dom w czasie urlopu z oknami Vetrex
Bezpieczny dom w czasie urlopu z oknami Vetrex

Okres wakacyjny to czas, w którym wyjeżdżamy na urlop, by podładować akumulatory. Często jednak wiąże się on także z koniecznością pozostawienia naszych domów i mieszkań bez opieki, co może zakłócać nasz wypoczynek. Jak więc zabezpieczyć się przed włamaniem i zadbać o nasze dobre samopoczucie podczas urlopu? O tym warto pomyśleć już na etapie budowy domu lub remontu, podczas którego wymieniamy okna i drzwi.
Doskonałym rozwiązaniem będzie zastosowanie w stolarce okiennej i drzwiowej kontaktów magnetycznych Safe+, które umożliwiają bezpośrednie podłączenie ich do systemu alarmowego zainstalowanego w budynku. Jako pierwszy w Polsce system ten do oferty wprowadził pomorski producent stolarki okiennej i drzwiowej, firma Vetrex, która oferuje możliwość zamówienia wszystkich swoich produktów z tym zabezpieczeniem.

Innowacyjne zabezpieczenie Safe +
Kontakt magnetyczny Safe + z bezpośrednim podłączeniem do centrali alarmowej stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób dbających o bezpieczeństwo swoje i swoich domów, a także najmłodszych domowników. Składające się z dwóch płytek magnetycznych Alnico 5 oraz obudowy z plastiku ABS zabezpieczenie Safe+, jest fabrycznie montowane na profilu między ramą a skrzydłem okna lub drzwi, nie zakłócając przy tym ich estetyki. Kolorystyka Safe+ pozwala dobrać zabezpieczenie pasujące zarówno do jasnych, jak i ciemnych profili.

Jak działa Safe +?
Działanie zabezpieczenia Safe+ jest bardzo proste. Jak wyjaśnia Krzysztof Smolnik, Dyrektor ds. technicznych i rozwoju Vetrex Sp. Z o.o.: „Chcąc zyskać pewność, że nasz dom jest bezpieczny, wystarczy podłączyć okna i drzwi Vetrex wyposażone w kontakt magnetyczny Safe+ do systemu alarmowego budynku. To innowacyjne rozwiązanie stanowi jednak nie tylko doskonałe zabezpieczenie przed włamaniem, jest również gwarancją bezpieczeństwa dzieci pozostawionych chwilowo bez opieki. Dzięki współpracy z centralami alarmowymi można uzyskać natychmiastowe powiadomienie o niepowołanym otwarciu okna. Ważną zaletą tego rozwiązania jest także specjalna konstrukcja kontraktonu Safe+, która umożliwia ułożenie skrzydła okiennego w pozycji uchylnej bez włączania alarmu.” Kontakt magnetyczny Safe+ wyposażony jest w pętlę sabotażową - wysokiej jakości zabezpieczenie, stosunkowo od niedawna dostępne na polskim rynku, które może pracować w temperaturze od -40ºC do +70ºC.

Gwarancją wysokiej jakości produkcji Safe+ jest atest VdS oraz certyfikat CE, który potwierdza, że produkt ten spełnia wymogi określone w dyrektywach Unii Europejskiej.

Więcej informacji na temat firmy Vetrex i jej produktów można znaleźć na stronie www.vetrex.eu