Liczy się wejście
Liczy się wejście

Ponzio PE96 PIVOT – nowoczesny system zewnętrznych drzwi panelowych z płaszczem obustronnym, o nietypowym sposobie otwierania. Pionowa oś obrotu przesunięta jest w stosunku do krawędzi skrzydła, co powoduje, że drzwi obracają się, a nie uchylają. Sposób działania tego mechanizmu, dedykowanego do bardzo wysokich i ciężkich skrzydeł, robi niezwykle efektowne wrażenie. Drzwi pivotowe stanowią ozdobę i symbol luksusu zarówno w hotelu, jak i ekskluzywnej rezydencji. Stosowane są w reprezentacyjnych budynkach, w których liczy się prestiż, niekonwencjonalny styl i idealny komfort użytkowania. Przeznaczone do aranżacji wytwornych wejść do budynków, które przez swój okazały portal zapraszają do eleganckich wnętrz.

System Ponzio PE96 PIVOT opracowany został na bazie najcieplejszego systemu drzwiowego Ponzio PE96 (posiada świetne parametry termiczne: Uf od 1,04 W/m2K). Wyróżniają go duże gabaryty konstrukcji - do 4000 mm wys. skrzydła drzwiowego i masa skrzydła - do 500 kg! System posiada szeroką gamę rozwiązań: konstrukcje jedno i dwuskrzydłowe, otwierane do wewnątrz lub na zewnątrz, możliwość wykonania z naświetlem bocznym. Zaprojektowane rozwiązanie z „panelem pływającym” pozwala na redukcję efektu „bimetalu”.
Bogate możliwości aranżacyjne pozwalają na dowolne wykończenie, wręcz „ukształtowanie” powierzchni drzwi. Dzięki temu stanowią one często unikatowe, niepowtarzalne egzemplarze. 

 

źródło: Ponzio