W trosce o zrównoważony rozwój
W trosce o zrównoważony rozwój

Firma Ponzio Polska otrzymała certyfikat Cradle to Cradle Certified®Bronze wystawiony przez The Cradle to Cradle Products Innovation Institute dla następujących systemów aluminiowych: okienno-drzwiowych PE78N i PE96, systemu przesuwnego SL1600TT oraz  fasadowego PF152.
Certyfikat Cradle to Cradle Certified
® - to prestiżowy znak towarowy, który oznacza, że dane materiały i produkty zostały wyprodukowane w sposób odpowiedzialny za zrównoważony rozwój i wywierają pozytywny wpływ zarówno na ludzi, jaki i środowisko.
Proces certyfikacji, przeprowadzony przez niemiecką firmę EPEA GmbH- Part of Drees&Sommer, objął kompleksowo wiele dziedzin działalności firmy: zarówno procesy produkcji, sposoby zarządzania organizacją, jak również poddał analizie projektowane konkretne systemy oraz dostawców firmy.
Uzyskany certyfikat dla określonych produktów potwierdza jednocześnie przestrzeganie najwyższych standardów, którymi firma kieruje się w następujących obszarach:
- bezpieczeństwo dla zdrowia (oznacza pozytywną ocenę dla materiałów w kryteriach dotyczących środowiska i zdrowia ludzkiego)
- dążenie do ponownego wykorzystania możliwie wielu materiałów
- wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych
- odpowiedzialne i efektywne gospodarowanie wodą
- dbałość o pracowników i odpowiedzialność społeczna w całym łańcuchu wartości.

 

źródło: Ponzio Polska