HAHN zawias rolkowy ROLLENBAND AT – do drzwi aluminiowych wysokiej jakości
HAHN zawias rolkowy ROLLENBAND AT – do drzwi aluminiowych wysokiej jakości

Dzięki nowemu produktowi Rollenband AT, firma Dr. Hahn stawia do dyspozycji producentom drzwi, system zawiasów drzwiowych, który może być dopasowany do większości istniejących na rynku systemów profili. Średnica rolki 20 mm odpowiada wysokim wymaganiom designerskim w budownictwie i architekturze, oraz zapewnia stonowany, elegancki wygląd Waszych drzwi do domu oraz drzwi obiektowych.

Bolec zawiasu, wykonany jako jedna część ze stali nierdzewnej zapewnia dużą stabilność pracy. Jest tak zaprojektowany, że skrzydło drzwiowe można zdemontować także w sytuacji kiedy jest maksymalnie opuszczone. Łożyskowanie wykonano z najwyższej jakości, niemal nieścieralnych materiałów pod wpływem bardzo dużych ciężarów skrzydeł i wysokiej częstotliwości pracy. Nie wymaga żadnej obsługi przez wykwalifikowany personel techniczny.

Rollenband AT, to wysoka jakość, wygodna regulacja i szybki montaż.

Pomimo smukłego wyglądu, trzyczęściowy zawias rolkowy AT gwarantuje nośność do 160 kg przy zastosowaniu dwóch zawiasów. Zastosowanie 3 zawiasów zwiększa nośność do 180 kg - w zależności od użytych profili i zastosowania. Rollenband AT zgodnie z EN 1935: 2002 osiągną klasą 14 Zawias regulowany jest w sześciu kierunkach: w poziomie +/- 1,5 mm, w pionie +/- 3 mm a docisk uszczelki regulowany jest przez obrót tulejki łożyska +/- 0,3 mm. Regulacja przeprowadzana jest we wnętrzu zawiasu, dzięki czemu kontur zawiasu nie ulega zmianie, nawet pod wpływem ekstremalnie dużego przestawienia skrzydła. Prosty i szybki montaż za pomocą wkrętów oraz dopasowanych szablonów.

 

źródło: Dr. Hahn 

kwartalnik OKNO 2022