Doskonały odpoczynek na tarasie - pergola tarasowa AWILUX
Doskonały odpoczynek na tarasie - pergola tarasowa AWILUX

Przestrzeń tarasowa to miejsce do odpoczynku nie tylko latem. Odpowiednie zabezpieczenie tarasu przed słońcem, deszczem i wiatrem pozwoli nam cieszyć się relaksem na świeżym powietrzu przez cały rok. W tej roli doskonale sprawdzi się rozwiązanie AWILUX – pergola tarasowa, która dzięki elektrycznie regulowanym lamelom wpuści promienie słoneczne na taras, a w deszczową pogodę zapewni szczelny dach, chroniąc przestrzeń przed wilgocią.

Fot. AWILUX

Atrakcyjny, bogaty w roślinność taras to wspaniałe miejsce do wypoczynku. Jednak wyposażony w odpowiednie elementy zabezpieczające i wzbogacające estetykę przestrzeni, staje się wyjątkową przestrzenią do relaksu, gotowania i wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu – przez cały rok.

Jednym z nich jest zadaszenie tarasu, które osłania zewnętrzną strefę wypoczynku przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. Chroniąc mieszkańców przed letnimi falami upałów lub ulewnym deszczem, umożliwia korzystanie z przestrzeni tarasowej przez 365 dni w roku. Przykładem takiego rozwiązania mogą być pergole tarasowe AWILUX, doskonale zabezpieczające również meble, dekoracje, czy nawet basen.

 

Nowoczesne rozwiązanie do każdego domu

  
fot. AWILUX

 

Pergole tarasowe AWILUX dostępne są zarówno w wersji wolnostojącej, jak i przyściennej, którą zamontujemy do ściany budynku. Dodatkowo, rozwiązanie umożliwia zamontowanie ścian bocznych, zwiększających ochronę przed silnym wiatrem lub ostrymi promieniami słonecznymi. Natomiast zintegrowane odprowadzanie wody zabezpiecza przestrzeń przed nadmierną wilgocią, spowodowaną intensywnymi opadami deszczu.

 

Minimalistyczny, nowoczesny design pergoli tarasowych umożliwia zastosowanie techniki zaciemniającej oraz paska LED na bokach wysuwu. Rozwiązanie zaprojektowano z myślą o współczesnych inwestorach, dopasowując się do wymagań każdego projektu. Zadaszenie  doskonale odnajdzie się w nowoczesnych domach oraz tych o klasycznej formie, zarówno w kwestii rozwiązań technicznych, jak i estetyki.

 

 

Design w klasie SMART

 


Fot. AWILUX

 

Pergola tarasowa AWILUX została zaprojektowana w szczególnej dbałości o wysokiej jakości wykonanie, chroniące przestrzeń ogrodową przed silnym wiatrem oraz wilgocią. Konstrukcja zadaszenia pozwala na indywidualne dopasowanie do potrzeb inwestora i użytkowników. Nowoczesna technologia pergoli AWILUX oparta jest o silnik Somfy WR/IO, umożliwiający samodzielną kontrolę podzielonych sekcji dachu, dostosowując tym samym ilość wpuszczanego światła w dowolnej części pergoli.

 

Aluminiowe lamele można ustawiać od 0° do 130° - są one od siebie niezależne i mogą być oddzielnie sterowane za pomocą pilota. Po ich złączeniu, tworzymy szczelną konstrukcję zabezpieczającą taras przed nadmiernym promieniowaniem i deszczem. Zadaszenie odprowadza równocześnie zebraną w rynnach wodę, chroniąc przestrzeń przed niechcianą wilgocią.

 

Wysoka estetyka i pełna ochrona

 

Nowoczesny design pergoli AWILUX pozwala na dodanie ścian bocznych, wypełnionych ekranowymi roletami tekstylnymi, które ochronią użytkowników zarówno przed silnym wiatrem, jak i zadbają o ich komfort i prywatność. Bogata oferta kolorystyczna umożliwia dopasowanie zadaszenia do indywidualnego charakteru inwestycji. Subtelna biel, delikatne, jasne szarości oraz srebrne akcenty doskonale odnajdą się w nowoczesnych, minimalistycznych i prostych domach. Natomiast głębokie brązy, ciemniejsze antracyty oraz perły wzbogacą te bardziej klasyczne projekty. Pergolę możemy wyposażyć również w oświetlenie LED, doświetlającą przestrzeń podczas wieczornego biesiadowania lub rekreacji na świeżym powietrzu.

 

Pergola tarasowa od AWILUX stanowi doskonałe uzupełnienie przestrzeni tarasowej i ogrodowej. Nowoczesny system sterowania lamelami reguluje ilość wpuszczanego światła oraz ciepła, a zamiana w szczelny dach umożliwia korzystanie z tarasu nie tylko latem, ale przez cały rok. Natomiast możliwe do zamontowania boczne panele chronią przed trudnymi warunkami pogodowymi, równocześnie zapewniając wysoki komfort oraz prywatność użytkowników.

 

źródło: Awilux Polska