Sukces polskiego producenta stolarki otworowej.
Sukces polskiego producenta stolarki otworowej.

Rozwój przedsiębiorstw z branży solarki otworowej możliwy jest przede wszystkim dzięki innowacjom w obszarze produkcji i zarządzania. Rynkowi giganci swój sukces zawdzięczają przede wszystkim konsekwentnemu wdrażaniu nowoczesnych technologii oraz modernizowaniu procesów. Pozwala osiągnąć wysoką jakość i niezawodność produktów, adekwatnie do oczekiwań ich użytkowników.

Jedynym z producentów stolarki okiennej, który oparł swój rozwój na innowacjach jest założona w 2008 roku firma Okna Debow. Wdrożenie innowacyjnych technologii oraz dbałość o jakość wykonania okien sprawiły, że firma ta w krótkim czasie zyskała wielu klientów prywatnych, jak i biznesowych. Rozwój oferty dodatkowo podniósł wartość firmy na rynku. W ofercie można znaleźć szeroki wybór m.in. okien, drzwi, bram czy dodatków, które dopasowywane są do różnych typów budynków. Linie produkcyjne w fabryce oparte są na technologii V-Perfect a wyróżnikami oferty są między innymi okna PVC pokryte fornirem oraz innowacyjne nakładki akustyczno-termiczne.

Sukces tego polskiego producenta stolarki otworowej jest efektem ciężkiej pracy zespołu i wykorzystania nowoczesnych technologii. Stosowana jest ona na przykład w systemie MoreView. Są to nowoczesne drzwi przesuwne, które zachwycają najbardziej wymagających konsumentów. Cechą charakterystyczną tego systemu jest możliwość ukrycia aluminiowej ramy konstrukcji w posadzce, ścianach oraz suficie w taki sposób, by zatrzeć granicę pomiędzy wnętrzem domu, a jego otoczeniem. Co więcej, wykorzystano tu innowacyjną automatykę, która pozwala zarządzać systemem z poziomu smartfona.

Wysoka jakość, którą oferuje firma została doceniona przez klientów. Wzrost zainteresowania produktami marki Okna Debow pozwolił na otwarcie kolejnej hali produkcyjnej, której produkcja nastawiona jest przede wszystkim na drzwi i okna w systemie przesuwnym, m.in. drzwi harmonijkowe, HST, DEBOW Patio i DEBOW Patio Fold. To jednak nie wszystko. W nowopowstałej hali planuje się również produkcję lameli zewnętrznych, które są niezwykle popularnym i pożądanym wśród architektów elementem wpisującym się w tegoroczne trendy. 

"Naturalną drogą rozwoju było stworzenie przestrzeni do produkcji okien aluminiowych wyższej jakości. Coraz większe konstrukcje wymagają większej ilości miejsca do swobodnego procesu produkcyjnego"  - mówi Mariusz Bułka, Dyrektor ds. Sprzedaży.

Branża stolarki okienne dynamicznie się zmienia. W ostatnim czasie rosnącym zainteresowaniem wśród konsumentów cieszą się oferowane przez firmę przesuwne okna aluminiowe, idealne zarówno dla klasycznych domów jak i nowoczesnych budowli. Duże przeszklenia dają możliwości doświetlenia wnętrz i uzyskania wyjątkowego wyglądu budynków. Produkcja okien o ponadstandardowej powierzchni dla klientów o wysokich wymaganiach co do jakości stała się priorytetowym obszarem działalności przedsiębiorstwa.

"Mamy wrażenie, iż proporcja produktów tańszych spadła na korzyść produktów premium. Widzimy, że w ostatnim czasie sprzedało się minimalnie mniej okien, jednak wzrosło zainteresowanie produktami z wyższej półki cenowej" - wyjaśnia Mariusz Bułka.

Firma odnosi sukcesy nie tylko na płaszczyźnie produkcyjnej. Skupienie na kapitale ludzkim i wsparciu pracowników nasunęło pomysł rozszerzenia działalności. Szczególnie znaczący dla przedsiębiorstwa okazał się obecny rok. W wyniku podejmowanych decyzji firma rozpoczęła działalność franczyzową. Swoim partnerom przekazuje know-how z zakresu promocji, obsługi oraz sprzedaży produktów dostępnych w ramach oferty producenta. 

"Po podpisaniu umowy zapewniamy swoim franczyzobiorcom profesjonalne wdrożenie oparte o przemyślany system obsługi klientów. Zapewniamy również wszelką pomoc niezbędną do rozpoczęcia działalności gospodarczej, ale również możliwość konsultacji i wspólnego rozwiązywania problemów już w trakcie współpracy" - mówi Dyrektor ds. Sprzedaży.

Wsparcie jakie Okna Debow oferuje swoim franczyzobiorcom spowodowało, że systematycznie rośnie liczba salonów zainteresowanych współpracą. Firma posiada na ten moment 9 salonów partnerskich i prowadzi rozmowy z kolejnymi firmami zainteresowanymi współpracą. Tempo rozwoju przedsiębiorstwa sprawiło, że konieczne było otwarcie kolejnego biura dla działu handlowego, tym razem w centrum Krakowa.

"Na Polskim rynku obsługujemy przede wszystkim takie lokalizacje jak Śląsk, Małopolska oraz Podkarpacie. Jako że Kraków jest na środku tego rynku potrzebowaliśmy wygodnej przestrzeni zarówno dla koordynatorów sieci Franczyzowej, jak i wygodnego w dojeździe dla wszystkich partnerów miejsca niezbędnego do szkolenia nowych pracowników" - wspomina.

Już niebawem tamtejszy dział handlowy zostanie wzmocniony o kolejne 5 osób - Asystentów Sprzedaży oraz Doradców Mobilnych, którzy będą wspierać salony Okna Debow w obsłudze najbardziej wymagających klientów. 

Firma stale się rozwija, oferując swoim klientom coraz lepsze produkty i usługi. Podjęto szereg decyzji i wyzwań, które pozwoliły marce wyjść na rynek europejski. W najbliższych miesiącach firma pojawi się ze swoją ofertą na targach w Wiedniu oraz Brukseli.

 

źródło: Okna Debow