Wnętrza domów Klientów firmy PAGEN zaaranżowane przez znanych projektantów
Wnętrza domów Klientów firmy PAGEN zaaranżowane przez znanych projektantów

Mija właśnie rok od daty ogłoszenia listy Laureatów konkursu firmy PAGEN "Okna w Parze z Projektem Wnętrz". Projekty aranżacji domów Klientów tego małopolskiego producenta okien, drzwi, rolet i bram garażowych o wartości 15 000 zł, 10 000 zł oraz 5 000 zł netto wykonali znani z programu HGTV „Para w Remont” Mirella i Marcin Kępczyńscy. Zobaczcie koniecznie efekty ich pracy!

W którym miejscu ustawić sofę? Jaki kolor powinny mieć poduszki? Jak optymalnie wydzielić strefę dzienną? - te oraz inne pytania dotyczące aranżacji wnętrz domu zadaje sobie wiele osób zanim w ogóle rozpocznie jego budowę! Biorąc udział w konkursie „Okna w Parze z Projektem Wnętrz”, Klienci firmy PAGEN już na etapie wyboru stolarki otworowej dali sobie szansę na rozwianie wielu wątpliwości. Przy zakupie stolarki otworowej wystarczyło odpowiedzieć na pytanie „Dlaczego okna najlepiej wybierać w parze”.

Na tak postawione pytanie najlepiej odpowiedzieli Izabela i Michał z Jasienia, Katarzyna i Krzysztof z Krakowa oraz Katarzyna i Radosław z Bielska-Białej, których poznaliśmy rok temu. PAGEN zaprezentował właśnie efekty pracy Mirelli i Marcina Kępczyńskich. Zobaczcie w jakich wnętrzach zamieszkają laureaci konkursu!

W każdym projekcie zostawiliśmy cząstkę siebie, poszukiwaliśmy części wspólnych, które łączą nas z przyszłymi mieszkańcami. Zazwyczaj czas projektowania przez nas wnętrz jest okazją do bliższego poznania się z osobami, z którymi pracujemy. Mamy dość dużą łatwość w łamaniu lodów i często nasze relacje zawodowe przekładają się na dobre relacje prywatne nawet po zakończeniu projektu. Pracujemy w taki sposób, że najpierw rozmawiamy z rodziną, dla której projektujemy wnętrze. Chcemy ich lepiej poznać, zrozumieć czym się kierują i co będzie ważne dla nich w projektowanej przestrzeni. Wnętrza, które projektujemy nie są naszymi pomnikami, ale odpowiedzią na to co usłyszeliśmy od inwestorów – powiedziała Mirella Firchał-Kępczyńska.

Kolejnym etapem po spotkaniu z Laureatami było przygotowanie układów funkcjonalnych i tzw. mood boardów. Kiedy wspólnie uzgodnimy, że zaprezentowane założenia są zgodne z oczekiwaniami, to wtedy przygotowujemy klasyczny projekt wnętrz z wizualizacjami. W wizualizacjach korzystamy z rzeczywistych produktów, które proponujemy wykorzystać we wnętrzu. Nie kierujemy się jakimiś modelami, których później trzeba szukać i zastanawiać się co to jest i co autor miał na myśli. Kiedy wizualizacje spełniają oczekiwania inwestorów, to przygotowujemy kosztorys, m.in. z dokładnymi linkami do sklepów internetowych z produktami, które będzie można w prosty sposób zamówić. Po zamknięciu kosztorysu robimy dokładne rysunki dla ekip budowlanych – w tym projekty rozmieszczenia punktów elektrycznych i hydraulicznych. Ekipa po wejściu na budowę  z naszym projektem nie ma raczej pytań. Natomiast gdyby jednak pojawiły się jakieś wątpliwości ze strony ekipy, to jesteśmy zawsze do dyspozycji - tłumaczy Marcin Kępczyński.

Dom jest dziełem życia, a my jesteśmy po to, aby pomóc to dzieło wykonać najlepiej jak to możliwe. Domy, które projektujemy nie mają być dziełem naszego życia, mają być dziełem życia jego mieszkańców. My mamy tylko pomóc odnaleźć dokładnie takie wnętrze jakiego potrzebują i jakie będzie najlepiej sprzyjało w tworzeniu atmosfery jakiej oczekują mieszkańcy. Nie jesteśmy po to, aby udowodnić swoją świetność jako projektantów i pokazać jakie mamy odjechane pomysły - podsumowuje Mirella Firchał-Kępczyńska.

Firma PAGEN zapowiada, że laureatów pierwszego miejsca odwiedzi z kamerą i wspólnie z Mirelą i Marcinem zaprezentuje wnętrza domu, który jest dziełem życia jego mieszkańców.


Więcej informacji o Konkursie „Okna w Parze z Projektem Wnętrz” >>