Guardian Glass wprowadza do oferty jeszcze bardziej przejrzyste, antyrefleksyjne szkło Clarity™ Neutral
Guardian Glass wprowadza do oferty jeszcze bardziej przejrzyste, antyrefleksyjne szkło Clarity™ Neutral

Guardian Clarity™ Neutral to szkło, które zostało stworzone po to, by sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na neutralne szkło o wysokiej przejrzystości dla zastosowań architektonicznych, a także zastosowań specjalnych, takich jak ekrany reklamowe, witryny sklepowe oraz muzealne. To zaawansowane antyrefleksyjne szkło powlekane zapewnia największą przejrzystość spośród wszystkich produktów Guardian Glass, dzięki czemu oglądany przez nie obraz jest jeszcze wierniejszy i bardziej neutralny.

 

Szkło Clarity™ Neutral posiada współczynnik odbicia na poziomie 0,6%, dzięki czemu zapewnia wizualnie mniejszą refleksyjność niż jakikolwiek inny produkt z oferty Guardian. W porównaniu do dotychczasowej wersji szkła antyrefleksyjnego Guardian Clarity (o współczynniku odbicia na poziomie 0,7%), Guardian Clarity Neutral™ odznacza się jeszcze większą przejrzystością, a to za sprawą usunięcia niebieskawego odbicia, które pojawiało się na powierzchni szkła. Dzięki temu odbijane światło sprawia wrażenie bardziej naturalnego. Nawet w przypadku niedoświetlonych pomieszczeń lub światła rozproszonego, szkło Clarity Neutral™ redukuje niepożądane odbicie oraz refrakcję, a jego właściwości są mniej podatne na zmiany kąta padania światła oraz jego częstotliwość. Nowe szkło jest bardziej neutralne i wierniej oddaje widziane przez nie kolory.

 

Jak mówi Liam Williamson, European Product Commercialization Manager w Guardian Glass:

„Clarity Neutral™ to najbardziej przejrzyste szkło w rodzinie produktów Guardian Glass. W przypadku architektonicznych zastosowań monolitycznych, takich jak fasady, ściany osłonowe oraz przeszklenia, architekci będą mogli z większą swobodą tworzyć krystalicznie czyste, przezroczyste szklenia, które sprawią, że budynek lepiej dopasuje się do otaczającej go infrastruktury. Jeśli chodzi o zastosowania specjalne, takie jak witryny sklepowe oraz muzealne, szkło do ram zdjęciowych oraz lad chłodniczych, szkło Clarity Neutral™ redukuje odbicie oraz efekt oślepienia do takiego stopnia, że sprawia ono wrażenie niemalże niewidzialnego, a oglądane przez nie obiekty są bardziej przejrzyste
i naturalne.”

 

Clarity Neutral™ zostało zaprojektowane w taki sposób, by można je było z powodzeniem stosować na szkle float ExtraClear® lub float Guardian UltraClear® o niskiej zawartości żelaza. Produkt ten jest dostępny w taflach o grubości od 3 do 15 milimetrów w różnych rozmiarach, w tym także w rozmiarze jumbo (6.000 mm x 3.210 mm). Szkło jest dostępne w wersji odprężonej lub hartowanej, w zależności od oczekiwań w zakresie zwiększonego bezpieczeństwa. Obustronnie powlekane szkło jest zabezpieczone jedną warstwą folii ochronnej, co ułatwia jego przetwarzanie.

 

Więcej informacji na temat produktu Guardian Clarity™ Neutral znajduje się na stronie guardianglass.com.